OŻYWCZA JESIEŃ W BIG BOOK CAFE W październiku: debaty, premiery, poezja na scenie i literackie kino

Rok przemocy seksualnej. Nowa moralność wobec zwierząt. Premierowe książki o nepalskich księżniczkach i intelektualistach na boisku. I Swietłana Aleksijewicz na tropie miłości.

 – W tym miesiącu poczujemy, jak bardzo książki kształtują nasze spojrzenie na świat, jak odzwierciedlają i inspirują zmiany społeczne – mówią Paulina Wilk i Anna Król z Big Book Cafe. – Dziś literatura szybko reaguje na ważne trendy albo wręcz tworzy je i zasila. Przykładem są książki opublikowane w czasie burzliwego rozwoju ruchu #MeToo, a silny i modny w Polsce nurt eko-literatury, która uczy nas nowych, lepszych relacji ze światem roślin i zwierząt, a takżewielkie  reportaże społeczne, jak te tworzone przez Swietłanę Aleksijewicz. Zaprosiliśmy do dyskusji znawców tych problemów, autorów i ekspertów, żeby wspólnie z czytelnikami poczuć, że literatura jest częścią codziennego życia, nie tylko czynnością uprawianą po godzinach – mówią twórczynie centrum literackiego przy Dąbrowskiego 81 w Warszawie.

W październiku w Big Book Cafe także ważne premiery non-fiction. Iwona Szelezińska zaprezentuje nowe reportaże z Nepalu – „Kopnij piłkę ponad chmury“, a słynny publicysta sportowy Stefan Szczepłek przedstawi „Szkołę falenicką“, czyli opowieść o narodzinach wielkiej futbolowej pasji, inteligentach na trybunach i słynnych przyjaźniach z boiska.

Read More …OŻYWCZA JESIEŃ W BIG BOOK CAFE W październiku: debaty, premiery, poezja na scenie i literackie kino
Aktualności Mokotowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *