Akademia Skutecznego Dyrektora

W listopadzie odbyło się PIERWSZE spotkanie z cyklu Akademia Skutecznego Dyrektora, zorganizowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Pruszkowa.

W szkoleniu wzięli udział dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych, dla których Miasto Pruszków jest organem prowadzącym oraz Pani Beata Czyżewska Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa i przedstawiciele Straży Miejskiej.

Tematem spotkania było „BEZPIECZEŃSTWO JAKO PRIORYTET W ORGANIZACJI PRACY DYREKTORA”.

Podczas spotkania zostały omówione problemy bezpieczeństwa i konsekwencje ich nieprzestrzegania w szkołach, przedszkolach i żłobkach miejskich.

Pierwsza cześć spotkania poświęcona była „Współczesnym zagrożeniom medialnym w kontekście przeciwdziałania agresji szkolnej i rówieśniczej”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak wpływa agresja i przemoc ukazywana w mediach elektronicznych na funkcjonowanie społeczne, poznawcze i emocjonalne dzieci oraz młodzieży. Poznali współczesne oblicza hejtu i agresji w serwisach społecznościowych. Zostali także zapoznani ze sposobami przeciwdziałania agresji szkolnej i rówieśniczej.

Druga cześć spotkania poświęcona była problemowi prawidłowego zachowania się w przypadku wtargnięcia aktywnego napastnika na teren placówki oświatowej. Dyrektorzy placówek oświatowych otrzymali informacje na temat zachowania się podczas wystąpienia realnego zagrożenia. Sytuacje niebezpieczne zostały przeanalizowane. Omówiono zalecenia w zakresie procedur przebywania na trenie szkoły osób trzecich z uwzględnieniem rodziców uczniów.

Po zakończonych prelekcjach trwały jeszcze długo dyskusje wokół tematów poruszanych na spotkaniu. Dyrektorzy wyrazili także potrzebę przedstawienia i usystematyzowania wiedzy przez rady pedagogiczne, oraz rodziców którzy na co dzień borykają się z tymi problemami w rzeczywistości szkolnej i rówieśniczej.

Artykuł Akademia Skutecznego Dyrektora pochodzi z serwisu Pruszków.Akademia Skutecznego Dyrektora
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *