„Lato w mieście” – pierwszy raz w Pruszkowie!

Lato 2020, tak jak i minione miesiące, będzie wyjątkowe. Po nietypowym roku szkolnym, którego ostatnie miesiące przebiegały w trybie zdalnym, mamy teraz możliwość do organizacji wspólnych aktywności i władze Miasta Pruszkowa postanowiły z tej możliwości skorzystać.

Po raz pierwszy Miasto Pruszków zorganizuje podczas wakacji zajęcia i opiekę dla uczniów naszych Szkół Podstawowych. Wszystkie aktywności będą oczywiście dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej. Zapewnienie maksimum bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, to absolutny priorytet.
Przygotowania do przeprowadzenia „Lata w mieście” trwały już od dłuższego czasu, ale długo czekaliśmy na informację, czy będzie można zorganizować półkolonie, a następnie na szczegółowe wytyczne sanitarne.
„Lato w mieście” odbędzie się w sześciu Szkołach podstawowych na terenie naszego miasta:
SP2, SP3, SP4, SP5, SP9, SP10.

Ze względu na wytyczne sanitarne grupy będą liczyły od 12-14 uczestników.
Podczas każdego z turnusów naszych półkolonii, dla dzieci zostało przygotowanych wiele atrakcji. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania i skorzystania z oferty przygotowanej specjalnie dla nich przez pruszkowskie instytucje kultury, m.in. Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, który poprowadzi program warsztatów pod nazwą „Podróże bez podróży”, Muzeum Starożytnego Hutnictwa, Centrum Kultury i Sportu, w którym dzieci wezmą udział w seansach kinowych, Książnicę Pruszkowską oraz Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, który zaprosi dzieci na wyjątkową wystawę w siedzibie zespołu.
Mamy nadzieję, że zaplanowany przez Urząd Miasta wakacyjny czas, dzieci spędzą radośnie i aktywnie.

Artykuł „Lato w mieście” – pierwszy raz w Pruszkowie! pochodzi z serwisu Pruszków.„Lato w mieście” – pierwszy raz w Pruszkowie!
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *