Od 1 sierpnia ruszają wnioski na „Dobry Start”

Od 1 sierpnia można składać papierowe wnioski o przyznanie świadczenia w ramach programu Dobry Start.
Wsparcie z programu Dobry Start to 300 zł na wyprawkę szkolną. Od 1 lipca wnioski można składać elektronicznie; od 1 sierpnia będzie można je złożyć również w sposób tradycyjny – papierowo.

Urzędnicy apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na poprawne wypełnienie wniosku, wpisanie numeru rachunku do wypłaty świadczenia oraz podpisanie się w odpowiednim miejscu. Pracownik nie będzie miał bowiem możliwości weryfikacji dokumentów w trakcie ich składania.

Rodzice chcący skorzystać ze świadczenia muszą przesłać swoje dokumenty najpóźniej do dnia 30 listopada. Wszystkie osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu, mają zagwarantowaną wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września.

300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci z niepełnosprawnościami, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Świadczenie Dobry start nie przysługuje na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu.

Przypominamy, że osoby, które obecnie otrzymują świadczenie wychowawcze 500+, nie muszą składać nowego wniosku. Świadczenie będzie im wypłacane do 31 maja przyszłego roku, chyba że zmieniła się ich sytuacja rodzinna.

Wniosek do pobrania znajduje się na stronie https://proszkow.naszops.pl/http-1

Artykuł Od 1 sierpnia ruszają wnioski na „Dobry Start” pochodzi z serwisu Pruszków.Od 1 sierpnia ruszają wnioski na „Dobry Start”
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *