Ruszyła modernizacja Willi Millera

Na początku września informowaliśmy o tym, że piastowskiemu magistratowi udało się rozstrzygnąć przetarg na remont zabytkowej Willi Millera. To budynek, w którym przed laty swoją siedzibę miała szkoła podstawowa, potem stała się „domem” dla harcerzy z hufca ZHP w Piastowie. Przez lata nie doczekała się jednak generalnego remontu, a od jakiegoś czasu stała pusta…

Wreszcie machina ruszyła. Wykonawca rozpoczął remont od robót rozbiórkowych. Najpierw musi wyburzyć ścianki działowe, usunąć wewnętrzną stolarkę drzwiową, skuć posadzki i parkiety, by później zacząć właściwą odnowę.

Jak dowiadujemy się z urzędu miasta, następnym etapem będzie przygotowanie elementów instalacji wewnętrznych do montażu oraz roboty murarskie (wylewki stropów i posadzek) i izolacyjne.

Inwestycja pochłonie ponad 4,7 miliona zł. Piastowski magistrat wywalczył spore, kilkumilionowe dofinansowanie na odnowienie tego budynku. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na koniec grudnia 2019 roku.

Docelowo Willa Millera ma stać się m.in. siedzibą filii biblioteki publicznej, harcerstwa wraz z „harcówką”, domu dziennego pobytu dla seniorów oraz ogólnodostępnej świetlicy środowiskowej Centrum Dialogu „Pokolenia”.

Artykuł Ruszyła modernizacja Willi Millera pochodzi z serwisu Portal WPR24.Ruszyła modernizacja Willi Millera
Aktualności Pruszków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *