Spacer historyczny śladami hrabiego Potulickiego

Zapraszamy 17 października 2020 roku o godzinie 15.00 na spacer historyczny “Śladami hrabiego Potulickiego”, który poprowadzi przewodnik Jacek Duda.
Spacer ma na celu przypomnienie postaci hr. Antoniego Potulickiego oraz jego działalności w początkach istnienia Pruszkowa, prezentacja miejsc z nim związanych.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się na adres e-mail: zapisywis@miasto.pruszkow.pl do 16 października 2020r.
Miejsce zbiórki na Pl. Jana Pawła II przed Pałacykiem Potulickich.

Trasa wycieczki: Pałacyk Potulickich z dawną wozownią i lodownią, Park Potulickich (historia folwarku, park w okresie międzywojennym), dom Potulickich przy ul. Kraszewskiego, dawna pierwsza pruszkowska biblioteka (obecnie stoi tu Urząd Miasta), kościół św. Kazimierza i rola hr. Potulickiego w jego fundacji, tablica poświęcona jego synowi, dalsze dzieje rodziny, figura Matki Boskiej stojąca niegdyś blisko parku, działalność TG Sokół i straży ogniowej, ul. Potulickiego (słowo o pruszkowskim przemyśle, zwłaszcza cegielni mieszczącej się dawniej na południe od miasta), ulica Kraszewskiego i Prusa, powrót do Pałacyku.
Spacer będzie wzbogacony o prezentację archiwalnych zdjęć z Pruszkowa.

Artykuł Spacer historyczny śladami hrabiego Potulickiego pochodzi z serwisu Pruszków.Spacer historyczny śladami hrabiego Potulickiego
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *