Finowie zbudują 300 mieszkań na Sadybie

Finowie zbudują 300 mieszkań na Sadybie

Fiński deweloper YIT nabył właśnie działkę na warszawskiej Sadybie przy Nałęczowskiej. Jeszcze w tym roku planuje tam rozpocząć budowę trzech bloków o wspólnej nazwie Nordic Sadyba.

Jeden z największych europejskich deweloperów, fiński koncern IYT postawi mini-osiedle wysokich bloków na styku starej Sadyby i wysokiego Wilanowa, przy Nałęczowskiej 33/35.

– Jesteśmy dumni z faktu, że udało nam się pozyskać kolejny atrakcyjny grunt na Mokotowie. Działka położona jest w historycznej części dzielnicy o nazwie Miasto-Ogród Sadyba, która od lat słynie ze swojej unikatowej zabudowy i niepowtarzalnego klimatu oficerskiej Warszawy. W tej lokalizacji przyszli mieszkańcy zyskają dostęp do ukształtowanej infrastruktury miejskiej, dogodnej komunikacji oraz licznych terenów zielonych – mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce. – Dzięki temu projektowi oraz wcześniejszemu zakupowi gruntu na Bemowie, w 2019 roku YIT pozyskało nieruchomości pod realizację łącznie blisko 1000 mieszkań – dodaje Tomasz Konarski.

Kilkaset mieszkań i duży podziemny parking

Mini-osiedle o nazwie Nordic Sadyba będzie mieć niemal 300 mieszkań o metrażach od 27 do 119 m kw. Inwestycja będzie się składać z trzech budynków o zróżnicowanej wysokości (od 6 pięter przy Nałęczowskiej, Goplańskiej i Podgórskiej do 11 pięter przy Niemirowskiej), ustawionych w formie podkowy, otwartej na ulicę Goplańską. W środku podkowy znajdzie się patio z placem zabaw dla dzieci. – Mieszkańcy będą mogli liczyć na wysoką jakość wykonania, naturalne materiały, a także na proekologiczne rozwiązania – zapewnia fiński inwestor.

Pod budynkami przewidziano trzykondygnacyjny podziemny parking na 342 samochody. Zgodnie z misją firmy, by świadczyć usługi ułatwiające codzienne życie mieszkańcom, w pobliżu inwestycji mogą pojawić się dodatkowo miejsca parkingowe dla car-sharingowych samochodów firmy Panek, która jest strategicznym partnerem YIT w Polsce. – Planujemy, aby pojazdy PANEK były obecne przy każdej naszej inwestycji, aby mieszkańcy mieli do nich szybki i łatwy dostęp – mówił niedawno Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce.

Inwestycja z odzysku

Zgodnie z zapowiedziami dewelopera, prace budowlane mają ruszyć w 4. kwartale tego roku. Tak szybki start jest możliwy dzięki przejęciu działki wraz z gotowym projektem i prawomocnym pozwoleniem na budowę od dotychczasowego inwestora – Bankowego Domu Hipotecznego. Ten ostatni znany również pod nazwą BDH Development planował w tym miejscu zabudowę apartamentową już w 2013 roku (pisaliśmy o tym na portalu Sadyba24.pl  http://www.sadyba24.pl/wiadomosci/item/420-miejski-numer-do-interwencji).  Napotkał jednak na ostry sprzeciw graniczącej z działką spółdzielni mieszkaniowej Osiedle Wilanów.

Spółdzielcy z wysokiego Wilanowa obawiali się, że wąska ulica Goplańska, na którą skierowany będzie wyjazd z nowej inwestycji, stanie się całkowicie niedrożna i zakorkuje wyjazd mieszkańców pobliskiego osiedla.  W wyniku rozpatrzenia odwołania spółdzielni, pod koniec 2014 roku wojewoda mazowiecki uchylił decyzję o warunkach zabudowy z sierpnia 2014 i zrobił rzecz bez precedensu – wyłączył ze sprawy prezydenta Warszawy, powierzając ją staroście mińskiemu. Inwestor poszedł na pewne ustępstwa.  Na wniosek burmistrza Wilanowa architekt spółki BDH Development, Daniel Frąc doprojektował wjazd do podziemnego parkingu z ul. Niemirowskiej.  Trzy lata później, w 2017, deweloper doprowadził do schowania pod ziemię linii wysokiego napięcia wiszącej wzdłuż Nałęczowskiej.   

Nordic Sadyba ma być gotowa na początku 2022 roku.Finowie zbudują 300 mieszkań na Sadybie
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *