Gastronomiczny symbol Sadyby zagrożony

Gastronomiczny symbol Sadyby zagrożony

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość dwóch znanych lokali gastronomicznych przy Skwerze Starszych Panów na Sadybie. Budynek, w którym działają, właśnie zmienił właściciela.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się z dobrze poinformowanego źródła, dziś Spółdzielnia Spożywców Mokpol sprzedała budynek przy ul. Zakręt 8. Od kilku lat z powodzeniem działają w nim dwa znane lokale gastronomiczne na Sadybie – skandynawska restauracja NABO i bar z kuchnią orientalną ASEAN. Pierwszy z tych lokali zyskał ponadlokalną sławę dzięki zdobyciu tytułu Knajpy Roku 2013 według Gazety Wyborczej. Może się też pochwalić otrzymywanymi co roku wyróżnieniami (tzw. 1 czapką) przyznawanymi przez wpływowy przewodnik po najlepszych restauracjach świata Gault&Millau.

Zmiana właściciela może oznaczać znaczny wzrost czynszów i w konsekwencji wyprowadzkę obecnych najemców. Może też oznaczać nową inwestycję. Czy tak się faktycznie stanie, nie wiadomo. Jedno jest pewne – w tym miejscu nadal świadczone będą usługi handlu i gastronomii. Tak przewiduje plan miejscowy dla starej Sadyby. Według jego zapisów jakikolwiek nowy budynek na tej działce może mieć maksymalną wysokość 8 metrów (2 kondygnacje). Nie może też pełnić funkcji mieszkalnych.

Mimo wielokrotnych prób nie udało nam się skontaktować z członkami zarządu Mokpolu, Sylwestrem Cerańskim i Elżbietą Różycką. Czekamy również na odpowiedź od właścicieli restauracji NABO. Jak tylko uzyskamy oficjalne komentarze, przekażemy je niezwłocznie w aktualizacji tej wiadomości.Gastronomiczny symbol Sadyby zagrożony
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *