Goraszewska odzyska blask na 100-lecie Sadyby

Goraszewska odzyska blask na 100-lecie Sadyby

Mieszkańcy warszawskiej Sadyby dostali wspaniały prezent na nowy rok. Stoleczny ratusz przyznał dodatkowe dwa miliony złotych na dokończenie historycznego traktu osiedla – ulicy Goraszewskiej. 

– Na wniosek Zarządu, Dzielnica Mokotów otrzymała z budżetu miasta dodatkowe środki inwestycyjne w wysokości 11,5 mln zł. Dzięki temu będzie możliwa kontynuacja procesów inwestycyjnych dla sześciu zadań, w tym przebudowy ul. Goraszewskiej – poinformowała dziś dzielnica Mokotów w mediach społecznościowych.

W rzeczywistości decyzja o przyznaniu środków na dokończenie remontu Goraszewskiej zapadła już trzy tygodnie temu. Podczas sesji Rady Warszawy w dniu 10 grudnia ubiegłego roku najstarsza ulica starej Sadyby otrzymała z budżetu miasta 2 miliony 443 tysiące 725 złotych. Tyle pieniędzy ma starczyć na dokończenie przebudowy w 2021 roku. Tym samym stołeczny ratusz dorzucił na remont dodatkowe dwa miliony ponad to, co planował kilka lat temu.

Pierwotnie urzędnicy wyasygnowałli na przebudowę ulicy 3 miliony 110 tysięcy złotych. Niestety, duże opóźnienie w przygotowaniu dokumentacji sprawiło, że ceny robocizny i materiałów szybko poszły w górę. W efekcie, istniało ryzyko, że nikt nie zdecyduje się zrealizować całego zadania za zaplanowaną w budżecie kwotę. Urzędnicy podzielili więc ulicę na dwie nierówne części i skierowali do realizacji dłuższą z nich – od skrzyżowania z Jeziorną do skrzyżowania z Godebskiego. Pierwsza część ulicy kosztowała 2,85 miliona złotych. Na drugą część pozostało więc tylko ok. 250 tysięcy. Bez dosypania dodatkowych środków, ulica pozostałaby niedokończona.

Środki już są, a kiedy wejdą wykonawcy? Urzędnicy z wydziału inwestycji na Mokotowie powiedzieli dziś Sadyba24.pl, że przetarg na drugą część ulicy powinien zostać ogłoszony już w lutym, natomiast przebudowa powinna się zakończyć w listopadzie 2021. – To łatwiejsza część zadania inwestycyjnego – komentują mokotowscy urzędnicy. – Przy okazji przebudowy pierwszej części ulicy wykonawca wymienił bowiem oświetlenie (z elektrycznego na gazowe – red.) na całej długości drogi, a więc również na drugiej części, która dopiero pójdzie do remontu. Cała ulica posiada również zrobiony plan organizacji ruchu. To, co trzeba jeszcze zrobić, to w zasadzie tylko wymiana nawierzchni na jezdni – zerwanie asfaltu i położenie kostki granitowej – plus wymiana chodników – tłumaczą urzędnicy.

Jeśli druga część historycznego traktu Sadyby zostanie ukończona w terminie, Sadyba dostanie wspaniały prezent na przypadające w tym roku 100-lecie miasta ogrodu.Goraszewska odzyska blask na 100-lecie Sadyby
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *