Jedyny taki dom w Polsce jest już pod dachem

Jedyny taki dom w Polsce jest już pod dachem

Po kilku miesiącach widać mury pierwszego w Polsce domu opieki dziennej dla osób chorych onkologicznie. Piętrowy ośrodek powstaje nad Jeziorkiem Czerniakowskim w Warszawie.

Pierwszy w Polsce dom dziennego pobytu dla osób z chorobą nowotworową powstaje w ekspresowym tempie przy Sławkowskiej 7, nieopodal Jeziorka Czerniakowskiego. – Zakończyliśmy budowę stanu surowego otwartego – powiedziała portalowi Sadyba24.pl Izabella Dembińska, prezes Fundacji Jestem. – Stoją już dwa piętra domu (parter i piętro – red.) i dach. Właśnie zamówiliśmy okna i w tym tygodniu podpisujemy umowę z wykonawcą na stan deweloperski – dodała.

Budowa przebiega dokładnie według planu. Kiedy pod koniec października ubiegłego roku wbito pierwszą łopatę pod budowę, prezes fundacji Jestem zapowiadała, że do 21 lutego 2020 ma powstać stan surowy otwarty. I tak też się stało. Pomogła sprzyjająca aura. – Ze względu na dobrą pogodę wykonawcy nie przerywali prac budowlanych. Ekipa pracuje bardzo szybko i rzetelnie – tłumaczy Dembińska.

Fundacja Jestem zajmuje się osobami chorymi onkologicznie i ich rodzinami. Od kilku lat charytatywnie prowadzi zajęcia dla ponad 50 osób. Dwa razy w tygodniu wolontariusze organizują na starej Sadybie indywidualne rozmowy z psychologiem, rehabilitację grupową i indywidualną, wykłady z ciekawymi ludźmi. Ważną częścią każdych zajęć jest wspólne przygotowywanie zdrowego posiłku. Znaczenie wspólnych posiłków potwierdzono przy projektowaniu domu dziennego pobytu. Kuchnia będzie w nim jednym z największych pomieszczeń.

Fundacja zachęca do wpłacenia 1% podatku rocznego na jej rzecz. Wystarczy podać w swoim zeznaniu podatkowym nr KRS Fundacji Jestem 0000 439338. Możliwe są również darowizny celowe na budowę domu, które można odliczyć od przyszłorocznego podatku. W tym celu należy dokonać wpłaty na konto 97 1160 2202 0000 0002 3020 0525 w banku Millennium z dopiskiem: na budowę domu.Jedyny taki dom w Polsce jest już pod dachem
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *