Jeziorko Czerniakowskie znów będzie mieć jedno kąpielisko

Jeziorko Czerniakowskie znów będzie mieć jedno kąpielisko

Nowe przepisy spowodowały, że aby otworzyć publiczną plażę przy Jeziorku Czerniakowskim trzeba było rok temu stworzyć aż cztery kąpieliska na tym samym terenie. Od tego roku czeka nas powrót do normalności.

Zaskoczony nowymi przepisami, nowy administrator kąpieliska Jeziorko Czerniakowskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na Mokotowie, miał rok temu nie lada orzech do zgryzienia. Chcąc otworzyć jedno kąpielisko, musiałby przejść długą drogę uzyskiwania pozwoleń od różnych instytucji i nie zdążyłby z otwarciem miejsca na sezon letni. Zdecydował się więc na kreatywne podejście – stworzył na tym samym terenie aż cztery okazjonalne miejsca do kąpieli, różniące się jedynie wąskim pasem wody i okresem obowiązywania. Takie rozwiązanie wiązało się z mniejszą biurokracją i szybszym uzyskaniem pozwolenia. Stołeczne media drwiły z urzędu miasta, że musiał obchodzić prawo, by uruchomić kąpielisko. Plażę udało się jednak uruchomić na czas, a kąpielisko funkcjonowało przez cały sezon od czerwca do września.

W tym roku OSiR wraca już z docelową propozycją. Po uzyskaniu wszelkich zezwoleń, wnioskuje o otwarcie jednego kąpieliska w okresie od 9 czerwca do 15 września. Decyzja formalnie zapadnie na najbliższej sesji Rady Warszawy w czwartek.Jeziorko Czerniakowskie znów będzie mieć jedno kąpielisko
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *