Kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim znów otwarte

Kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim znów otwarte

Dobra wiadomość dla amatorów kąpieli. Jedyne w Warszawie naturalne kąpielisko – Jeziorko Czerniakowskie – znów otwarte. 

Zaledwie dzień po pobraniu próbki wody, dziś Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie uznał, że woda w zbiorniku spełnia wymagania i jest przydatna do kąpieli. Pozytywna decyzja nastąpiła po dwóch tygodniach od momentu zamknięcia akwenu z powodu sinic. – Kąpielisko jeszcze dziś zostanie otwarte – zapewnił Urząd Dzielnicy Mokotów.

Czynne kąpielisko i wysoka temperatura powietrza z pewnością przyciągną nad wodę wielu chętnych. Przypominamy więc, że za bezpieczeństwo na kąpielisku odpowiada OSiR Mokotów (który od niedawna dysponuje mobilną kamerą miejskiego monitoringu), a za bezpieczeństwo wokół całego Jeziorka Czerniakowskiego – strażnik rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie.

Strażnik Jeziorka jest w bezpośrednim kontakcie ze służbami porządkowymi: specjalnie wynajętą do tego agencją ochrony Pantera, strażą miejską i policją.  Wszelkie zgłoszenia dot. bezpieczeństwa (grilli, ryzyka pożaru, przypadków wandalizmu) należy zgłaszać strażnikowi na służbową komórkę czynną całą dobę – numer 605 543 406: W przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia, należy dzwonić w zależności od sprawy bezpośrednio na: policję (997), straż pożarną (998) lub pogotowie (999). W przypadku wykroczeń można też zgłaszać się do straży miejskiej pod numer 986.

Dla celów monitorowania zagrożeń nad Jeziorkiem Czerniakowskim oraz oceny liczby i szybkości reakcji służb, przy każdym zgłoszeniu – szczególnie na policję i straż miejską – należy podawać hasło „Jeziorko Czerniakowskie” albo „Jeziorna”.Kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim znów otwarte
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *