Kolor jest kobietą – nowa wystawa na Zielonej

Kolor jest kobietą – nowa wystawa na Zielonej

Nowa sadybiańska galeria przy Zielonej zaprasza na wystawę malarstwa Adriany Peraj. Jak zachwalają organizatorzy, prace artystki znajdują nabywców zanim powstaną.

Galeria Zielona 39 wraca z nową wystawą. Od 16 marca w zaadaptowanych piwnicach starej kamienicy można oglądać obrazy Adriany Peraj.

Artystka jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowała architekturę wnętrz. Jak dowiadujemy się na profilu organizatorów na Facebooku, dyplom magisterski realizowała w pracowni meblarstwa. Malarstwem zajmuje się od czasów studiów, kiedy to w pracowni profesor Anny Szewczyk, w ramach zaliczenia semestralnego, zrealizowała niewielki cykl obrazów, który został wysoko oceniony oraz… w całości później sprzedany. Od tej chwili prace powstające na uczelni były sprzedawane regularnie, a w ostatnim semestrze wszystkie miały klientów, zanim zostały namalowane. 

Jak informują organizatorzy wystawy, artystka zrealizowała dotąd ponad trzydzieści obrazów. Każdy z nich nosi w sobie pierwiastek kobiecości, bardzo charakterystyczny dla stylu malarki. Prace wyróżnia wysublimowana kolorystyka oraz nietypowe, niekiedy zaskakujące połączenie barw, które w rezultacie dają wrażenie spójności, dopełniają się.

Wystawa artystki będzie czynna przy Zielonej 39 w godzinach 18.00-20.00 do 30 kwietnia 2019. Wstęp wolny.Kolor jest kobietą – nowa wystawa na Zielonej
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *