Nasze drogie śmieci

Nasze drogie śmieci

Od 1 lutego będziemy płacić więcej za śmieci. 

W ostatni czwartek Rada Warszawy przegłosowała uchwałę o podniesieniu opłaty za odbiór śmieci. Utrzymano kwotę dla domów jednorodzinnych, którą wcześniej zapowiadał ratusz – wyniesie ona 94 złote. Będzie ona niezależna od powierzchni i liczby zameldowanych osób. Jedną opłatę dla wszystkich wprowadzili radni również dla domów wielorodzinnych. Ta wynosić będzie 65 złotych od mieszkania. Zrezygnowano z mechanizmu uzależnienia wysokości opłaty za mieszkanie od jego metrażu.

Radni uchwalili również program osłonowy. Osoby mniej zamożne będą mogły liczyć naobniżenie rachunków za śmieci o połowę.Na pomoc mogą liczyć osoby, które ukończyły 65. rok życia i osoby niepełnosprawne, ich gospodarstwo utrzymuje się wyłącznie z renty lub emerytury, uzyskują miesięcznie dochód w wysokości nieprzekraczającej 1 752,50 zł netto (w przypadku osoby samotnej) lub 1320 zł netto w rodzinie, i nie kwalifikują się do otrzymania dodatku mieszkaniowego.

Przepisy dotyczące nowego systemu odbioru odpadów mają wejść w życie 1 lutego 2020 r. Program osłonowy ma ruszyć od 1 marca.Nasze drogie śmieci
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *