Nie ma chętnych, by zbadać, jak doprowadzić wodę do Jeziorka Czerniakowskiego

Nie ma chętnych, by zbadać, jak doprowadzić wodę do Jeziorka Czerniakowskiego

Stołeczny ratusz unieważnił przetarg, który wskazałby, skąd doprowadzić wodę do wysychającego rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie. Jedyny oferent zażądał znacznie więcej, niż miasto było gotowe wydać.

Mimo posuchy w miejskim budżecie, biuro architektury w stołecznym ratuszu, namawiane przez aktywistów z Sadyby, znalazło nieco ponad 600 tysięcy złotych na badania dotyczące Jeziorka Czerniakowskiego. Chodziło w nich o sprawdzenie, ile wody może spłynąć do zbiornika z niecek, które w planie miejscowym Czerniakowa Południowego przewidziano stworzyć na pobliskich polach. Badania miały też wskazać potencjalne inne źródła zasilania Jeziorka oraz określić wpływ tych źródeł na życie akwenu.

– Zainteresowanie przetargiem przerosło moje oczekiwania – mówiła nam w grudniu członkini komisji przetargowej ze strony społecznej, architekt krajobrazu z Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba, Katarzyna Molska. – Mimo braku rozgłosu w mediach, do dziś dokumentację przetargową pobrało już około 10 wykonawców – dodała.

Niestety, z planów póki co nic nie wyszło. Do rozpisanego w grudniu ubiegłego roku przetargu zgłosił się tylko jeden wykonawca. Za dość rozbudowane, mające trwać 17 miesięcy badania zażyczył sobie 735 tysięcy, tj. o 125 tysięcy więcej niż przewidziano w budżecie.

Ratusz planuje ponowne rozpisanie przetargu. Jak powiedziała nam rzeczniczka prasowa, Karolina Gałecka może to jednak potrwać jeszcze jakiś czas ze względu na to, że nastąpiła istotna zmiana w ustawie o zamówieniach publicznych. – Przewidujemy, że uda nam się ogłosić przetarg kolejny raz w drugim kwartale 2021 r. – zapowiedziała Gałecka.

Ratusz robi wykonawcom pewną nadzieję na wynegocjowanie wyższej kwoty w kolejnym przetargu. – W budżecie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego nie mamy dziś możliwości, które pozwoliłyby nam zwiększyć kwotę akurat na to zadanie. Nie wykluczamy jednak, że w przyszłości będzie to możliwe – mówi rzeczniczka ratusza.

Więcej o przetargu:

 https://sadyba24.pl/wiadomosci/item/2468-jak-doprowadzi%C4%87-wod%C4%99-do-wysychaj%C4%85cego-jeziorka-czerniakowskiego?-jest-planNie ma chętnych, by zbadać, jak doprowadzić wodę do Jeziorka Czerniakowskiego
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *