Orężna nieco bliżej przebudowy

Orężna nieco bliżej przebudowy

Historyczna ulica starej Sadyby otrzyma w tym roku wstępny projekt kompleksowego remontu. Na sam remont nie ma na razie pieniędzy.

– W roku 2019 planujemy opracowanie projektu koncepcyjnego (dla przebudowy ulicy Orężnej – red.) – mówi burmistrz Mokotowa, Rafał Miastowski. Tym samym obecny włodarz dzielnicy podtrzymał deklarację, złożoną przed kilku laty przez swojego poprzednika, Bogdana Olesińskiego.

To pierwszy krok w kierunku stworzenia projektu budowlanego a następnie przeprowadzenia remontu. Dalsze kroki są jednak mało konkretne. – Na dzień dzisiejszy w Wieloletniej Prognozie Finansowej, brak jest w Dzielnicy Mokotów wolnych środków finansowych do 2022 r. (…) Dlatego też z przykrością informuję, że w najbliższym czasie nie przewidujemy przebudowy jezdni i chodników ulicy Orężnej poza wykonaniem jak dotychczas punktowych robót naprawczych – dodaje Miastowski.

O remont jednej z najstarszych i najbardziej malowniczych ulic zabytkowego osiedla Sadyba od lat dopomina się radny Mokotowa, Witold Wasilewski. Obecna deklaracja burmistrza to wynik jego kolejnej już interpelacji do zarządu dzielnicy w sprawie ulicy Orężnej.Orężna nieco bliżej przebudowy
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *