Park Szczubełka do poprawki. Wystarczy zagłosować

Park Szczubełka do poprawki. Wystarczy zagłosować

Tylko do wtorku 15 września trwa głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego w Warszawie. Jednym z trzech projektów zgłoszonych na starej Sadybie jest renowacja Parku Szczubełka.

– Park ten ma duży potencjał, ale odstrasza swoim niezadbanym wyglądem. Dzięki niedrogiej renowacji może otrzyma znów swój urok – uzasadnia swój projekt Amelia Olszewska. Chodzi o Park Szczubełka przy Powsińskiej, między Morszyńską i Okrężną. Ten malowniczy, szeroki jęzor zieleni, otoczony z trzech stron wodą, przyciąga głównie rodziny z dziećmi – te przychodzą tu dla położonego w centralnej części kolorowego i rozległego placu zabaw.

W ramach projektu, który zgłosiła do tegorocznego budżetu obywatelskiego, pani Amelia chce zamontować 20 nowych ławek i 3 hotele dla owadów. Najwięcej pieniędzy ma jednak pochłonąć rewitalizacja zieleni. Pomysłodawczyni chce posadzić 8 dużych platanów o obwodzie 20-25 cm z 3-letnią pielęgnacją, posiać trawę na powierzchni 3 tysięcy m2, oraz nasadzić 20m2 krzewów liściastych. Łączny koszt projektu wynosi 251 tysięcy złotych.

Zdaniem autorki, rewitalizacja przestrzeni zachęci większą ilość użytkowników do korzystania z parku. Czy tak się stanie zależy od liczby głosujących za tym pomysłem w tegorocznym budżecie obywatelskim. Projekt pt. „Renowacja Parku Cz. Szczubełka przy ul. Powsińskiej i Morszyńskiej” znajduje się na liście 98 projektów dzielnicowych, które zostały poddane pod głosowanie na Mokotowie. Na wspominanej liście figuruje pod numerem 23.

Głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim odbywa się w Internecie pod adresem  https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome. Termin głosowania upływa 15 września.Park Szczubełka do poprawki. Wystarczy zagłosować
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *