Ruszyła budowa pierwszego w Polsce domu dla osób z chorobą nowotworową

Ruszyła budowa pierwszego w Polsce domu dla osób z chorobą nowotworową

W ostatni czwartek przy Jeziorku Czerniakowskim wbito pierwszą łopatę pod budowę domu dziennego pobytu dla osób z chorobą nowotworową. 

– Rozpoczęliśmy budowę domu dla Fundacji JESTEM – poinformowała nas w ostatni piątek prezes sadybiańskiej fundacji Jestem, Izabella Dembińska. Na działce 920 m2 przy ul. Sławkowskiej 7 powstaje dom dziennego pobytu dla osób onkologicznie chorych i ich rodzin o powierzchni 360 m2. Dom ma służyć  chorym od momentu diagnozy, poprzez całe leczenie onkologiczne oraz po jego zakończeniu.

– Będzie to ciepłe, miłe, rodzinne miejsce spotkań, w którym każdy powinien czuć się dobrze – zapowiada pomysłodawczyni ośrodka. – Centralnym miejscem domu będzie kuchnia, w której będziemy mogli wspólnie przygotowywać posiłki i zasiąść do stołu – dodaje. W domu dziennego pobytu przy Sławkowskiej będzie również duża 70-metrowa sala do gimnastyki oraz gabinety lekarskie i do fizjoterapii. 

Projekt domu wykonało w prezencie biuro architektoniczne Girtler&Girtler. Wykonawcą domu jest firma Sylen, a konkretnie Wiesław Kulig, natomiast nad jakością budowy będzie czuwał inspektor nadzoru budowlanego Maciej Rzeczkowski. 

Prace przy stanie surowym mają trwać przez całą zimę. – Na razie podpisaliśmy umowę z firmą Sylen na stan surowy otwarty, który ma się zakończyć najpóźniej do 21 lutego 2020 – mówi Dembińska. – W marcu będziemy wstawiali okna i ruszymy do dalszych prac budowlanych – obiecuje. Fundacja Jestem wciąż potrzebuje środków na sfinansowanie budowy, w tym na okna, których ma być bardzo dużo. Chętni mogą pomóc wpłacając darowizny na konto fundacji 97 1160 2202 0000 0002 3020 0525.Ruszyła budowa pierwszego w Polsce domu dla osób z chorobą nowotworową
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *