Sadyba jeszcze bardziej artystyczna – nowa galeria z nowym wernisażem

Sadyba jeszcze bardziej artystyczna – nowa galeria z nowym wernisażem

Sadyba wzbogaciła się o nową galerię. W starej kamienicy przy Zielonej ruszy w niej wkrótce wystawa z metalem, drewnem, kamieniem i światłem w roli głównej. Przydadzą się latarki.

Nowa galeria działa od końca września w wyremontowanej przedwojennej kamienicy przy Zielonej 39. W najbliższą sobotę w tym nietypowym miejscu odbędzie się wernisaż dzieł Sławomira Golonko pt. „Siatka i światło”.

– Wystawa monumentalnych rzeźb oraz obiektów sztuki dekoracyjnej i użytkowej jest symbolicznym przedstawieniem możliwości jakie daje materiał charakterystyczny dla twórczości Sławomira Golonko – czytamy w zaproszeniu. – Motywem przewodnim prezentowanych prac jest wyjątkowe tworzywo- metalowa siatka, której artysta nadaje unikalną formę i wyraz.

Organizatorzy zachęcają, by przynieść latarki. Czy należy się spodziewać wernisażu w ciemności? – Nie będzie kompletnej ciemności – uspokaja Wiktoria Jaromska. – Niemniej urządzenie z wiązką światła pozwoli na interakcje z rzeźbami. Wystarczy lampa „flesz” z telefonu – dodaje organizatorka.

Wernisaż odbędzie się w sobotę, 8 grudnia, o godz. 19.00. Wystawa będzie czynna do 15 stycznia w godzinach 18-20 (poniedziałek-piątek) i 12-18 (w weekendy). A co potem? – Z uwagi na piękny ogród, wiosną rozpoczynamy cykl wystaw galeryjno-plenerowych – zachęca Wiktoria Jaromska.Sadyba jeszcze bardziej artystyczna – nowa galeria z nowym wernisażem
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *