Seniorzy dostaną złotą rączkę za darmo

Seniorzy dostaną złotą rączkę za darmo

Stołeczni seniorzy mogą uzyskać bezpłatną pomoc przy drobnych domowych usterkach. Usługa dostępna jest do końca tego roku.

Seniorzy mogą wreszcie uzyskać realną pomoc w codziennych sprawach. Mazowiecki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i Fundacja Pomoc Potrzebującym uruchomiły program „Warszawska Złota Rączka dla Seniora”.

180 złotych na spłuczkę, uszczelnienie okna czy naprawę gniazdka

W ramach programu warszawiacy powyżej 75. roku życia mogą otrzymać pomoc przy naprawie drobnych usterek domowych, o ile ich wartość nie przekracza jednorazowo 180 złotych (w tym 100 złotych na wynagrodzenie i 80 złotych na materiały). Do refundacji kwalifikują się dwie naprawy w miesiącu.

Co można naprawić? Lista jest długa. Program obejmuje: wymianę lub naprawę kranów w kuchni i łazience, udrażnianie zatkanych odpływów, naprawę nieszczelnych rur, naprawę spłuczki, montaż/wymiana deski sedesowej. Seniorzy mogą też liczyć na podłączenie pralki/zmywarki, wymianę żarówki, naprawę lub wymianę gniazdka elektrycznego, montaż żyrandola, czy regulację lub uszczelnienie drzwi i okien. Do bezpłatnej usługi nadaje się też naprawa klamek i zamków w drzwiach i oknach, przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów, półek, oraz naprawa listew przypodłogowych.

Kilka zabezpieczeń

Program bezpłatnej pomocy zakłada kilka zabezpieczeń, które mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo seniorom. Po pierwsze, chodzi o pewność kosztów, jakie wiążą się z usługą. Usługa może być zrealizowana dopiero po tym, jak senior zaakceptuje jej zakres i koszt. Senior ma możliwość odstąpienia od realizacji Usługi bez ponoszenia kosztów wizyty. A kiedy po wykonaniu usługi pojawią się dodatkowe nieprzewidziane usterki, pracownik techniczny usunie je niezwłocznie bez obciążania ich kosztem seniora.

Poza transparentnością finansów, organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo seniora. Starsza osoba nie musi się też obawiać, że wpuści do domu fałszywego fachowca. Jak czytamy w regulaminie, przed wizytą pracownika wykonującego usługę senior otrzyma dane (imię, nazwisko), które umożliwią potwierdzenie tożsamości, a pracownik będzie zobowiązany okazać dokument potwierdzający te dane.

Trzecim zabezpieczeniem dla seniora w programie złotej rączki jest kontakt z organizatorami. Zgłoszenie usterek przyjmowane jest pod numerem telefonu 22 614 13 16 w godzinach od 8 do 16, albo w Mazowieckim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w tych samych godzinach pod numerem telefonu 500 288 007. Gdyby coś poszło nie tak, skargi, wnioski i uwagi na temat usługi senior może zgłosić do Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, 00-098 Warszawa, ul. Niecała 2, pod numerami telefonów: 22 44 30 464, 22 32 58 516, 22 44 31 438, 22 44 30 268, 22 44 30 268 lub na adres poczty elektronicznej  senioralna@um.warszawa.pl.

Program Warszawska Złota Rączka dla Seniora działa od początku roku i potrwa do 31 grudnia 2019.Seniorzy dostaną złotą rączkę za darmo
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *