Seniorzy w maseczkach. Akcja pomocy seniorom na Sadybie (prawie) zakończona

Seniorzy w maseczkach. Akcja pomocy seniorom na Sadybie (prawie) zakończona

Dzięki mobilizacji grupki wolontariuszy, w kilka dni seniorzy ze starej Sadyby otrzymali w sumie 62 maseczki ochronne. Zaprojektowała je i uszyła projektantka mody, Lunia Bonder.

Od kilku dni trwa akcja zbierania zgłoszeń i dostawy maseczek bawełnianych do aktywnych seniorów ze starej Sadyby.

Akcję wymyśliła w piątek przed świętami wielkanocnymi sadybiańska projektantka mody, Lunia Bonder. Zaproponowała, że uszyje i przekaże bezpłatnie potrzebującym seniorom 50 kolorowych maseczek bawełnianych. O pomyśle Lunii Bonder opowiedzieliśmy Towarzystwu Miasto Ogród Sadyba i wspólnie – jeszcze przed świętami – przystąpiliśmy do działania.

W efekcie wysłania niemal 200 maili, wykonania kilkunastu smsów i zamieszczenia artykułu na portalu Sadyba24.pl, na apel odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Zwykle były to dorosłe dzieci zamieszkałych na Sadybie rodziców. Ku naszemu zaskoczeniu niemal połowa zgłoszeń pochodziła bezpośrednio od samych seniorów.

Zamiast 50 maseczek, trzeba było uszyć 62 sztuki. Dodatkowe 12 maseczek również wykonała Lunia Bonder bezpłatnie. Kolorowe maseczki trafiły m.in. na Zaciszną, Goraszewską, Żegiestowską, Inowrocławską, Zieloną, oraz św. Bonifacego.

W akcji, która zakończy się najprawdopodobniej dziś późnym wieczorem, pomagali zespołowo: Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba i Sadyba24.pl, a indywidualnie: Ida Kożuchowska, Hanna Ratyńska, Elżbieta Surowicz, Marta Piasecka, Izabela Płatkowska, Katarzyna Molska, Aleksandra Karkowska, Andrzej Woyke i Jerzy Piasecki. Wszyscy zrobili to dobrowolnie jako wolontariusze.

Na koniec przypominamy, że maseczki należy odkażać po każdym użyciu. Należy je prać w wodzie z mydłem i prasować w temperaturze 60 stopni.

Obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych wchodzi w życie od czwartku, 16 kwietnia.Seniorzy w maseczkach. Akcja pomocy seniorom na Sadybie (prawie) zakończona
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *