Strefa zamieszkania na starej Sadybie?

Strefa zamieszkania na starej Sadybie?

Biuro Polityki Mobilności i Transportu przeprowadzi analizę transportową w Mieście-Ogrodzie Sadyba pod kątem możliwości utworzenia stref zamieszkania – poinformował Sławomir Nałęcz z Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba.

Hurra! – cieszy się Sławomir Nałęcz, członek mokotowskiej inicjatywy Strefa Mieszkańca i członek zarządu Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto Ogród Sadyba. – Po przeszło dwóch latach różnych zabiegów udało się w końcu zrobić pierwszy konkretny krok w kierunku powstania tzw. strefy zamieszkania na terenie Miasta Ogrodu Sadyba – tłumaczy.

Jak wynika z informacji zamieszczonej przez Nałęcza na Facebooku, na zlecenie Biura Polityki Mobilności i Transportu powstanie analiza, która odpowie na pytanie, jak rozwiązać zgłaszane przez mieszkańców problemy.

Czego ma dotyczyć analiza? Jak spowolnić zbyt szybko jadące auta, jak wyeliminować rozjeżdżanie uliczek Sadyby przez samochody, które omijają korkujące się ul. Sobieskiego czy Powsińską, co zrobić by nie dochodziło do groźnych kolizji, by można było spacerować i by starsze osoby mogły bezpiecznie poruszać się przy pomocy swoich chodzików, by nie rozjeżdżano jeży, kotów i psów, nie potrącano rowerzystów.

Przedstawiciel Miasta Ogrodu Sadyba liczy, że analiza doprowadzi do konkretnych rozwiązań drogowych. – Mamy nadzieję, że dostaniemy wreszcie konkretną odpowiedź, które uliczki trzeba zamienić na jednokierunkowe, gdzie powstaną legalne miejsca postojowe, jak wymuszone zostanie obniżenie prędkości aut, czy piesi będą mieli pierwszeństwo przed samochodami na uliczkach, przy których nie da się chodzić po chodnikach. Wreszcie, czy po prostu powstanie tu modelowa strefa zamieszkania zapewniająca podstawową funkcję rekreacyjną miast-ogrodów tj. spacerowanie – mówi Sławomir Nałęcz.

Analiza transportowa, którą przygotować ma stołeczne Biuro Polityki Mobilności i Transportu, będzie pierwszym wymiernym efektem działania inicjatywy Strefa Mieszkańców. Mieszkańcy z kilku organizacji pozarządowych walczą w niej o strefy zamieszkania na uliczkach Mokotowa. Wcześniej w ramach inicjatywy powstała m.in. petycja podpisana przez 862 mieszkańców oraz wnioski formalne do burmistrza Mokotowa. Organizacje pozarządowe z Mokotowa prowadziły też spotkania z radnymi i urzędnikami ratusza, rady dzielnicy oraz Rady Warszawy, w tym spotkania z Dyrektorem Biura Polityki Mobilności i Transportu Warszawy i wiceprezydentem Warszawy.

 Strefa zamieszkania na starej Sadybie?
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *