Wesołe wakacje nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Wesołe wakacje nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Co dwa tygodnie tego lata przy kąpielisku Jeziorka Czerniakowskiego działać będzie Miasteczko Sportowe. Zjeżdżalnie pneumatyczne, baseny z kulkami i gry zręcznościowe pojawią się po raz pierwszy 30 czerwca.

Trwają konsultacje społeczne dotyczące sposobu zagospodarowania kąpieliska Jeziorka Czerniakowskiego. Ostatnie, trzecie spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami okolic odbędzie się w środę 27 czerwca w godz. 17.30-20.00 w Szkole Podstawowej nr 103 przy Jeziornej 5/9.

Tymczasem mokotowski wydział sportu i rekreacji pokazuje, jak mógłby wyglądać ten teren, gdyby zaoferować tu masową rekreację i rozrywkę. Pięć razy w czasie tych wakacji, co dwa tygodnie, począwszy od 30 czerwca, przy kąpielisku Jeziorka Czerniakowskiego działać ma miasteczko sportowe z konkurencjami rekreacyjno – sportowymi, grami i zabawami.

W godzinach 10:00 – 15:00 do dyspozycji rodzin z dziećmi będą zabawki dmuchane, takie jak zjeżdżalnia lub basen z kulkami, punkty zręcznościowe takie jak rzut piłeczką (ringo) do celu, rzutki gumowe, skakanki/guma, hula – hop, a dla starszych, 7-10-latków: wyścigi w workach, wyścigi z jajem, mini tor przeszkód (na czas). Mają też być konkurencje rodzinne: animacje na siłowni, przeciąganie liny, wyścigi/slalomy sprawnościowe, rzuty do celu. Wśród atrakcji znajdują się też punkty dyscyplin sportowych: koszykówka – konkursy rzutów, mini gry 1×1, 2 x 2; piłka nożna – slalom zakończony strzałami do bramki na czas. Dzieci będą mogły się też sprawdzić w 2-3 konkursach wiedzy o sporcie, z nagrodami. Będą też słodycze – cukierki, batoniki i lizaki.

Festyny odbędą się 30 czerwca, 14 lipca, 28 lipca, 11 sierpnia i 25 sierpnia. Organizatorem Miasteczka Sportowego oraz całego projektu Wesołe Wakacje nad Jeziorkiem Czerniakowskim jest Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Mokotów.Wesołe wakacje nad Jeziorkiem Czerniakowskim
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *