Wokół Sadyby powstaną trzy nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

Wokół Sadyby powstaną trzy nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

Stołeczny ratusz planuje lokalizacje kilkuset nowych stacji łądowania dla samochodów elektrycznych. Wokół Sadyby powstaną trzy. Urzędnicy zbierają uwagi od mieszkańców, czy te lokalizacje są trafione.

Masz samochód elektryczny albo chcesz taki kupić w najbliższym czasie? Jeśli tak, to warto wiedzieć, gdzie będzie można go naładować w najbliższej okolicy.

Stołeczny ratusz właśnie pokazał plan budowy 815 nowych ogólnodostępnych punktów ładowania w mieście. Taki obowiązek spoczywa na urzędnikach zgodnie z ustawą o elektromobilności.

Z planu wynika, że na starej Sadybie nie powstanie żadna stacja. Urzędnicy założyli bowiem, że na osiedlach jednorodzinnych większość użytkowników będzie ładowała swoje pojazdy we własnym zakresie, najczęściej w garażu. Tuż za granicami osiedla mają być natomiast zainstalowane trzy stacje: na rogu Nałęczowskiej i Sobieskiego (2 punkty do ładowania), przy św. Bonifacego 74 (naprzeciwko żłobka przy św. Bonifacego, 2 punkty) oraz na Gołkowskiej 15/17 (2 punkty).

Dodatkowo do końca roku 2020 mają powstać ogólnodostępne stacje nie-miejskie na bliskich Stegnach: przy Jałtańskiej 1 i Batumi 1 (po 2 punkty). Uzupełnią one stacje, które już istnieją w tych dwóch lokalizacjach (każda z nich obecnie ma po 2 punkty).

Posiadacze samochodów elektrycznych ze starej Sadyby już obecnie mogą ładować swoje pojazdy w centrum handlowym Sadyba Best Mall – tam czekają na nich 3 punkty do ładowania.

Miejski plan budowy stacji wskazuje lokalizacje, w których stacje ładowania już istnieją i te, w których stacje mają dopiero powstać. Plan przygotowano na koniec 2019 roku i być może z tego powodu nie widać na nim jedynej stacji ładowania, która mieści się na starej Sadybie. To 3 punkty na tyłach żłobka przy św. Bonifacego 72, które należą do Innogy (na zdjęciu).

Wszystkie proponowane lokalizacje wraz z uzasadnieniem można zobaczyć na stronie konsultacji społecznych stołecznego ratusza ( http://konsultacje.um.warszawa.pl/stacje_ladowania_pojazdow_elektrycznych?fbclid=IwAR21oxgqtHYuRa7cuib_jbNRmIJMzW45mH1mhk9oKSwBHuYYWsv1ov2TE9k). Do końca marca stołeczni urzędnicy czekają na opinie i uwagi mieszkańców Warszawy co do tych lokalizacji.Wokół Sadyby powstaną trzy nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *