Wspólnota Pomocy – Nowa inicjatywa pomocy na starej Sadybie

Wspólnota Pomocy - Nowa inicjatywa pomocy na starej Sadybie

Ruszyła nowa inicjatywa pomocy na starej Sadybie. Tym razem koordynatorem jest lokalna parafia.

Przy parafii św. Tadeusza Apostoła na starej Sadybie zawiązała się lokalna Wspólnota Pomocy. To część nowej ogólnopolskiej akcji, której celem jest łączenie osób potrzebujących w danej okolicy (zagrożonych, izolowanych, samotnych, ubogich) z osobami i instytucjami, które mogą im pomóc.

– Parafie mają olbrzymią rolę do odegrania. W szczególności dlatego, że jako instytucje mają szczególny dostęp do osób, które są w tzw. grupie ryzyka ipotrzebują pomocy – mówi Jakub Wygnański, socjolog, działacz i animator organizacji pozarządowych, prezes zarządu Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Lokalna parafia bierze na siebie koordynację działań, ale jak podkreślają organizatorzy, inicjatywa otwarta jest na wszystkich – niezależnie od wyznania.

Na czym ma polegać wsparcie? Wśród możliwych form jest regularne wyręczanie w zakupach, rozmowach telefonicznych itd.

– W tej chwili jesteśmy na etapie zbierania informacji o osobach potrzebujących wsparcia oraz o osobach chętnych do niesienia pomocy różnego typu – mówi Jadwiga Cichocka-Kawiak, mieszkanka starej Sadyby, jedna z kilku osób rozkręcających akcję na tym osiedlu.

Organizatorzy Wspólnoty zachęcają do kontaktu wszystkie osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji, osoby, które wiedzą o kimś, kto może potrzebować pomocy lub tych, którzy chcą zostać wolontariuszami akcji.

Zgłoszenia przyjmowane są na email wspolnota.pomocy@parafia-sadyba.pl i pod numerem telefonu 571 525 598. Chętni do pomocy mogą się również dodawać się do grupy na Facebooku „Wspólnoty Pomocy – Parafia Sadyba (wolontariusze)” https://www.facebook.com/groups/285002699538709/

Organizatorami ogólnopolskiej akcji Wspólnota Pomocy są Klub Inteligencji Katolickiej, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia” oraz Fundacja Most Solidarności.

Więcej o akcji można przeczytać na https://wspolnotypomocy.pl/. Animacja wyjaśniająca akcję:  https://www.facebook.com/wspolnotypomocy/videos/825440844626948/

Grafika: Gabi KowolWspólnota Pomocy – Nowa inicjatywa pomocy na starej Sadybie
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *