Wycinki drzew – jest sposób, by sprawdzić, czy są legalne

Wycinki drzew - jest sposób, by sprawdzić, czy są legalne

Stołeczny ratusz udostępnił stronę internetową, na której można podejrzeć wszystkie miejskie drzewa.  I co ważniejsze – sprawdzić, czy są wobec nich prowadzone postępowania o wycinkę.

Czy wiecie, że Orężna jest niemal w całości pokryta jesionami, Morszyńska – niemal w 100% lipami, a zdecydowana większość dębów na starej Sadybie mieści się na Okrężnej między Pl. Rembowskiego a Powsińską?

To wnioski, które można wysnuć z analizy mapy stołecznej zieleni, którą udostępnił na swojej stronie internetowej urząd miasta Warszawy. Na internetowej mapie widać dosłownie każde drzewo, którym opiekuje się miasto. Dowiedzieć się też można, jakiego to drzewo jest gatunku.

Na tej samej mapie stołeczny ratusz udostępnił również bardzo praktyczną funkcjonalność. Wybierając przycisk „Wiem o wycince” możemy zobaczyć na mapie drzewa, wobec których wpłynął wniosek o usunięcie, drzewa, które otrzymały zgodę na wycinkę oraz te, które urzędnicy uratowali, wydając odmowę usunięcia. Widać też drzewa, wobec których wpłynęły odwołania. Wreszcie zobaczyć można lokalizacje nasadzeń zastępczych.

Dzięki powyższej funkcjonalności mieszkańcy Sadyby, którzy obawiają się, że konkretne drzewo na osiedlu zostało, jest lub zostanie usunięte nielegalnie mogą swoje podejrzenia szybko zweryfikować. Jeśli ścięte drzewo nie będzie opatrzone na mapie odpowiednim symbolem i opisem przypadku, mieszkaniec będzie miał prawo wnioskować, że zostało ścięte bez zgody urzędu.

Na terenie starej Sadyby – tj. od Sobieskiego do Jeziorka Czerniakowskiego oraz od św. Bonifacego do Nałęczowskiej – nie ma póki co zaznaczonego żadnego drzewa, które ma zostać ścięte. Nie toczą się też na tym terenie żadne postępowania w sprawie usunięcia drzew.

Mapa jest dostępna na stronie  http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=zielen w zakładce zieleń.Wycinki drzew – jest sposób, by sprawdzić, czy są legalne
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *