Piknik "Wyścig po zdrowie" w Wilanowie

W dniach 6-8 września Wyścig po Zdrowie zawita do warszawskiego Wilanowa. Rodzinny piknik promujący zdrowy i aktywny tryb życia będzie jedną z atrakcji podczas Dni Wilanowa.

Wilanów to nie tylko jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy łącząca nowoczesność z wielusetletnią tradycją, ale też miejsce niezwykle otwarte na sport i przyjazne wszelkim formom aktywności. Podczas Dni Wilanowa wszyscy goście znajdą coś dla siebie – będą zawody sportowe, koncerty muzyczne, wspólne treningi i oczywiście Wyścig po Zdrowie, który od piątku do niedzieli zagości na ul. Kostki Potockiego.

Mobilne muzeum Tour de Pologne to wyjątkowe miejsce, które w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliża gościom wspaniałą historię polskiego kolarstwa i narodowego wyścigu. Mnóstwo cennych eksponatów – rowery, medale, proporczyki, puchary, a także koszulki zwycięzców i nowoczesne multimedialne prezentacje, które odkryją wszystkie tajemnice kolarskiego peletonu. Każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoją kolarską formę biorąc udział w Mikro Tour de Pologne Amatorów ze specjalną makietą z mikro kolarzami. Będzie także możliwość pobicia czasu Czesława Langa i startu w Grand Prix Wyścigu po Zdrowie na trenażerach.

Każdy uczestnik będzie mógł też sprawdzić stan swojego zdrowia. W mobilnej przychodni będzie można przejść badania takie jak pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru czy cholesterolu. Nie zabraknie też porad dietetyków i konsultacji żywieniowych. Dodatkowo w strefie RehaSport Clinic znajdą się konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Podczas „Wyścigu po Zdrowie” w Wilanowie  zaprezentuje się także Polski Czerwony Krzyż, partner społeczny Lang Team. Na specjalnym stoisku PCK będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć się szczegółów na temat innych działań Polskiego Czerwonego Krzyża, w tym akcji promujących krwiodawstwo. „Wyścig po Zdrowie” współpracuje także z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i Narodowym Centrum Krwi.Piknik „Wyścig po zdrowie” w Wilanowie
Aktualności Wilanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *