Testy przesiewowe pod kątem COVID-19 dla nauczycieli klas 1-3

Blisko 9 tys. nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkół podstawowych w Warszawie zgłosiło się do bezpłatnego badania na obecność koronawirusa. Akcja testowania potrwa od 11 do 15 stycznia. Udział w badaniach jest dobrowolny.

Organizatorem badań przesiewowych jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Warszawie.

Dyrektorzy publicznych i niepublicznych szkół podstawowych zbierali zgłoszenia od nauczycieli klas 1-3 oraz pracowników niepedagogicznych zainteresowanych wykonaniem testów W sumie na testy pod kątem zakażenia COVID-19 zgłosiło się 8598 chętnych z ponad 13 tys. osób.Testy pracowników szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2 odbędą się od 11 do 15 stycznia i będą wykonywane metodą RT-PCR. Badaniami będą objęte wyłącznie osoby zdrowe (bez objawów chorobowych) i nie będą im podlegać nauczyciele oraz personel szkoły, którzy przechorowali COVID-19, czyli tzw. ozdrowieńcy.

 Organizatorzy akcji informują, że osoby zgłoszone do testów będą mogły udać się do punktów wymazowych – obecnie w Warszawie działają 33 takie miejsca, z czego 15 zorganizowaliśmy w miejskich podmiotach leczniczych. Podczas badań należy pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego, aby chronić siebie przed ewentualnym ryzykiem zakażenia.

 Dokładna lista punktów wymazowych i godziny poboru próbek wraz z odnośnikiem do interaktywnej mapy z rozmieszczeniem punktów pobrań na terenie Warszawy jest dostępna na stronie: http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/covid-19-wykaz-punkt….

 W przypadku otrzymania wyniku potwierdzającego zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u nauczycieli i pracowników szkół, którzy poddali się badaniom przesiewowym, sanepid przygotował ulotkę informacyjną ze wskazówkami dalszego postępowania.

Listy zgłoszeń zostały już zamknięte i przekazane przez dyrekcję szkół do sanepidu, który odpowiada za kierowanie zainteresowanych na badania.Testy przesiewowe pod kątem COVID-19 dla nauczycieli klas 1-3
Aktualności Wilanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *