Konferencja prasowa przed 59 Rajdem Barbórka

1 grudnia 2021 roku w “Przystanku Pruszków” odbyła się konferencja prasowa związana z organizacją Odcinka Specjalnego SZNAJDER Batterien Pruszków, który otworzy 59 Rajd Barbórka.

W konferencji udział wziął Prezydent miasta Pruszkowa Paweł Makuch oraz Daniel Siemczuk – dyrektor Rajdu Barbórka.

Co czeka nas w piątek 3 grudnia w Pruszkowie?
Jak powiedział podczas konferencji Prezydent Miasta Pruszkowa: „Będzie to święto, jakiego jeszcze w naszym mieście nie było. Będzie to niezwykłe przeżycie nie tylko dla fanów motoryzacji.”
W piątek 3 grudnia od godziny 15:00 na Parkingu przy Centrum Kultury i Sportu przy ul. Boh. Warszawy 4 zostanie otwarte Miasteczko Przedrajdowe, gdzie załogi będą przygotowywać się do startu. Będzie to niepowtarzalna okazja do obejrzenia samochodów z bliska.

Następnie zawodnicy przejadą na miejsce startu na ul. Sienkiewicza 2 (przy stacji PKP Pruszków). Co ważne, przejazd odbędzie się w normalnym ruchu samochodowym, czyli ulice, którymi przejeżdżać będą zawodnicy nie będą wyłączone z ruchu.

Jeśli chodzi o zmiany w organizacji ruchu podczas trwania rajdu, to podczas konferencji Pan Daniel Siemczuk poinformował, że organizator dokłada wszelkich starań, aby wprowadzone ograniczenia były jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców Pruszkowa.
Od godziny 15:00 zamknięte będą dla ruchu ul. Sienkiewicza, Staszica, Gomulińskiego, tunel w ul. Działkowej, Południowa i Bryły. Według zapewnień organizatora zamknięcie nie potrwa dłużej niż do godziny 23:30.

Na ulicach miasta pojawiły się znaki informujące o zmianie organizacji ruchu.

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch poinformował, iż w związku z organizacją „59 Rajdu Barbórka 2021” 3 grudnia 2021 roku od godziny 15:00 nastąpią zmiany tras autobusów komunikacji miejskiej w Pruszkowie. Zawiesza się funkcjonowanie przystanków PKP Pruszków, ZUS oraz Powstańców. Więcej informacji na stronie miasta pod linkiem.

Start honorowy Barbórki odbędzie się o godzinie 18:00.

Poniżej mapka przejazdu.

Dodatkowa atrakcją będzie wjazd ślimakiem na najwyższe piętro parkingu centrum handlowego Nowa Stacja. Na górze kierowcy pokonają techniczną sekcję, a następnie zjadą na dół, aby kontynuować walkę na ulicach Pruszkowa.

Ważną informacją jest również to, że odcinek specjalny w Pruszkowie będzie dostępny dla kibiców całkowicie bezpłatnie, a na trasie przejazdu zostaną wyznaczone specjalne strefy kibica.

Życzymy niezapomnianych wrażeń!Konferencja prasowa przed 59 Rajdem Barbórka
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *