Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym

Największe wydarzenie w Karate Tradycyjnym w 2021 roku – tak określono Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, które odbywają się w dniach 2-6.10.2021 w katowickim Spodku.

I właśnie z tej imprezy popłynęły wspaniałe wieści, dotyczące Pruszkowskich uczniów – karateków z klubu Karate Klub Pruszków. Maksymilian z klasy 4B (Szkoła Podstawowa nr5) zdobył brązowy medal w konkurencji Kata indywidualne, a Julia z klasy 7B (Szkoła Podstawowa nr5) wywalczyła 3 miejsce w kategorii Kata drużynowe.

Nasi uczniowie rywalizowali z karatekami z kilkunastu krajów Europy, którzy po przerwie wywołanej pandemią przylecieli do Polski spragnieni startów i medali. W zawodach wzięło udział prawie 700 zawodników do 13 roku życia z całej Europy. Zawody zorganizował Polski Związek Karate Tradycyjnego pod pieczą World Traditional Karate Union (Światowej Unii Karate). Honorowy patronat sprawował m.in. Polski Komitet Olimpijski.

Artykuł Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym pochodzi z serwisu Pruszków.Mistrzostwa Europy oraz Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *