Piastów z dotacją na zielono-niebieską infrastrukturę

W miniony czwartek 2 grudnia burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski wraz ze skarbnikiem Grażyną Wójcik podpisali z wiceprezesem zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Arturem Michalskim umowę na dofinansowanie projektu „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie miasta Piastowa”. Piastów na ten cel otrzyma ponad 3,9 mln zł.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną działania adaptacyjne, mitygacyjne oraz edukacyjne. W zakresie zadań inwestycyjnych zaplanowano utworzenie zielonych dachów, zielonych ścian, zieleńców miejskich, zielonych przystanków, farm owocowo-warzywnych, ogrodów deszczowych, renaturalizacji rowu, posadowienie mikroturbin wiatrowych na zielonych dachach, likwidację zasklepień gruntu, utworzenie zielonych pergoli nad chodnikami. Dodatkowo w ramach projektu organizowane będą działania edukacyjno-informacyjne, które mają na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie zmian klimatu i zapobiegania tym zmianom.

Celem projektu jest zmniejszenie wrażliwości miasta na zmiany klimatu, zapobieganiu im oraz przystosowaniu się do skutków zmian klimatu Całkowita wartość projektu to 4,6 mln zł, z czego 3,9 mln zł to pieniądze z dofinansowania.

Projekt „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie miasta Piastowa” zostanie zrealizowany w latach 2022 – 2023.

Artykuł Piastów z dotacją na zielono-niebieską infrastrukturę pochodzi z serwisu WPR24.pl.Piastów z dotacją na zielono-niebieską infrastrukturę
Aktualności Pruszków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *