Podpisanie umowy z Warszawskim Oddziałem SARP

W “Przystanku Pruszków” odbyło się dzisiaj podpisanie niezwykle ważnej umowy. To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym mieście.
Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch wraz z Konrad Sipiera Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa podpisali umowę z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich reprezentowany przez Prezesa Martę Sękulską – Wrońską na „Sprawdzenie Regulaminu Konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej Placu Miejskiego wraz z garażem podziemnym w Pruszkowie pod względem merytorycznym”.
Obszar, który będzie przedmiotem konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej PLACU MIEJSKIEGO wraz z garażem podziemnym w Pruszkowie, zlokalizowany jest w Centrum Miasta, wewnątrz kwartału położonego pomiędzy Al. Wojska Polskiego – ul. Niecałą – ul. Bolesława Prusa – ul. Sprawiedliwości w Pruszkowie.
Plac Miejski w Pruszkowie, którego obecnie Miasto nie ma, ma być z jednej strony atrakcyjną przestrzenią publiczną, wizytówką naszego miasta, ale ma także być użyteczny i funkcjonalny, ma służyć mieszkańcom i odpowiadać potrzebom współczesnych użytkowników.
Z uwagi na cel jaki stawiają sobie władze Miasta Pruszkowa, wskazane jest, aby Konkurs był rekomendowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich, które posiada największe doświadczenie na rynku w dziedzinie przygotowania i przeprowadzania konkursów.
Prestiż Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich i udzielane przez niego rekomendacje dają pewność, że wzbudzi on zainteresowanie wielu projektantów, a Zamawiający uzyska do wyboru wiele rozwiązań. Mając powyższe na uwadze oraz fakt, że Stowarzyszenie Architektów Polskich – organizacja zrzeszająca architektów, organizując bądź udzielając rekomendacji konkursom, poprzez udział delegowanych sędziów, zapewnia uczestnikom i zamawiającym bezstronność oceny i profesjonalizm rozstrzygnięć w obszarze merytorycznym objętym zadaniem konkursowym.

Artykuł Podpisanie umowy z Warszawskim Oddziałem SARP pochodzi z serwisu Pruszków.Podpisanie umowy z Warszawskim Oddziałem SARP
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *