Pruszków na trasie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej (27.05)

13 maja 2017 rokugodzina: 17:00miejsce:  Muzeum Dulag 121, ul 3 Maja 8a, Pruszków 05-800organizator: Muzeum Dulag 121W Muzeum Dulag 121 odbędzie się spotkanie z cyklu Pruskoviana poświęcone Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej i jej roli w rozwoju Pruszkowa. W programie spotkania wykład Huberta Bojarskiego – historyka, muzealnika i znawcy dziejów kolejnictwa oraz dyskusja z udziałem publiczności. Zapraszamy serdecznie.
Wstęp wolny.Opowieść o „wiedence” jest nierozerwalnie związana z losami ludzi. W tym z losami nie tylko jej pracowników, ale także pasażerów. To kolej wyznaczała nowe standardy życia lokalnych społeczności, nadawała tempo rozwojowi miast i wprowadzała do małych i większych miejscowości nowe spojrzenie na szeroki
świat. Nie inaczej było w Pruszkowie, który już od 1854 roku na stałe wpisał się w historię kolejnictwa. Pociągi stanowiły istotny element dziejów Pruszkowa nie tylko za czasów Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Odkąd tory kolejowe połączyły miasto ze stolicą, stało się ono ważnym świadkiem wielu
historycznych wydarzeń z pociągiem w roli głównej.  O tych wydarzeniach i roli kolei w rozwoju Pruszkowa opowie Huber Bojarski, który 27 maja gościć będzie w Muzeum Dulag 121 w ramach spotkania z cyklu Pruskoviana.Hubert Bojarski – absolwent KUL, UKSW oraz UJ. Historyk, muzealnik, współtwórca Muzeum Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego, Muzeum Ordynariatu Polowego, konsultant merytoryczny Centrum Turystyki i Informacji w Parku Kulturowym Ossów 1920 „Wrota Bitwy Warszawskiej”.
Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw, wiele artykułów i publikacji. Obecnie pracuje w Stacji Muzeum (dawnym Muzeum Kolejnictwa), gdzie zajmuje się tematyką historii transportu oraz jej wpływowi na społeczności lokalne.


Pruszków na trasie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej (27.05)
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *