Przygotowanie do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego 2020//2021 informujemy, że organizacja pracy szkół, przedszkoli i żłobków w naszym mieście została przeprowadzona zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia, które będą obowiązywały od 1 września 2020 r.
Przed powrotem dzieci do placówek zostanie przeprowadzona dezynfekcja szkół, przedszkoli i żłobków metodą zamgławiania ULV przez wykwalifikowaną firmę. Wszystkie placówki dodatkowo we własnym zakresie przygotują pomieszczenia z uwzględnieniem wymogów sanitarnych. Dyrektorzy otrzymali informację z ofertą Ministerstwa Edukacji Narodowej, która zachęca szkoły i placówki oświatowe do składania zamówień na bezpłatne płyny do dezynfekcji oraz maski medyczne dla personelu szkolnego.
27, 28 i 31 sierpnia odbyły się spotkania dyrektorów placówek oświatowych i żłobków z Prezydentem Miasta Pruszkowa Panem Pawłem Makuchem, Zastępcą Prezydenta Panią Beatą Czyżewską oraz pracownikami Wydziału Edukacji. Podczas spotkań omówiono gotowość placówek do rozpoczęcia roku szkolnego, warianty funkcjonowania szkół i placówek w okresie pandemii w sytuacji wystąpienia zakażenia na danym terenie, potrzeby związane z zaopatrzeniem w środki ochrony osobistej oraz wsparcie dyrektorów i nauczycieli w sytuacji konieczności przejścia na nauczanie zdalne.
Procedury, które zostaną opracowane na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS mają zastosowanie do organizacji pracy szkół i placówek, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wytyczne zawierają ogólne i szczegółowe zalecenia związane m.in. z: organizacją zajęć w szkole, wydawaniem posiłków, higieną, czyszczeniem, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły.
Główną wytyczną jest bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, używanie maseczek podczas przebywania w częściach wspólnych, obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki, regularne czyszczenie pomieszczeń.
W miarę możliwości zaleca się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły.
Dyrektorzy szkół i placówek na podstawie wytycznych przygotowali wewnętrzne regulaminy lub procedury funkcjonowania szkoły i placówki w czasie epidemii, z którymi zostaną zapoznani, pracownicy, rodzice oraz uczniowie.
Wydział Edukacji pozostaje w stałym kontakcie z Pruszkowskim Sanepidem oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, aby bezzwłocznie reagować w sytuacji zgłoszenia zagrożenia.
Do chwili obecnej Urząd Miasta w celu zapewnienia podstawowych środków ochrony osobistej oraz środków do dezynfekcji w placówkach oświatowych wydał z rezerwy celowej 59 942,43 zł.
W kwietniu w pierwszej edycji programu „Zdalna Szkoła” Miasto Pruszków uzyskało dofinansowanie w wysokości 100 000 zł bezzwrotnej dotacji na zakup laptopów i tabletów dla placówek oświatowych. Dzięki dotacji do szkół trafił nowoczesny sprzęt do zdalnego nauczania w postaci 30 laptopów i 63 tabletów. Ze środków zabezpieczonych w budżecie miasta w wysokości 91.493,40 zł, zakupiono 31 laptopów i 67 tabletów. W maju Gmina Miasto Pruszków złożyła kolejny wniosek na dofinansowanie w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” co zagwarantowało zakup dodatkowych 156 tabletów. Dzięki dotacjom i przeznaczeniu środków własnych zakupiono w sumie 61 laptopów i 286 tabletów, które trafiły do placówek oświatowych w celu wsparcia uczniów i nauczycieli w organizacji i prawidłowym przebiegu pracy zdalnej.
12 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał projekty 5 rozporządzeń, które pozwolą szkołom i placówkom w razie zagrożenia epidemicznego wprowadzić odpowiednie, dostosowane do sytuacji rozwiązania. Dzięki wprowadzonym zmianom dyrektorzy szkół, placówek dostali narzędzia pozwalające na odpowiednią organizację zajęć w szkole, szczególnie, jeśli sytuacja epidemiologiczna zagrozi zdrowiu uczniów. Po otrzymaniu pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego i zgody organu prowadzącego będą mogli elastycznie wprowadzać model mieszany pracy szkoły i placówki czy nauczania zdalnego.
Wszystkie zalecenia, decyzje i działania będą podejmowane na bieżąco biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju.
O wszystkich zaistniałych zmianach w organizacji szkół i przedszkoli w związku z trwającą pandemią będziemy informowali na bieżąco poprzez dyrektorów placówek oraz stronę internetową Miasta Pruszkowa.

Artykuł Przygotowanie do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 pochodzi z serwisu Pruszków.Przygotowanie do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Aktualności Pruszkowa

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *