Targi Książki Historycznej 2021

Targi Książki Historycznej w 2021 roku odbędą się w dniach 25-28 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4). Będzie to już 29. edycja popularnej imprezy.

Książnica Pruszkowska oczekuje na swoich fanów i czytelników w stoisku nr 26.

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się co roku) i niekomercyjnym (wstęp na Targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów. Od wielu lat Targi odbywają się w nowej siedzibie – w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej się rozwija, oprócz wydawców książki historycznej, na Targach można teraz odwiedzić również Salon Muzeów czy Salon Bibliotek. Dzięki owocnej współpracy z parterami Targów (m.in. Zamkiem Królewskim w Warszawie, Stowarzyszeniem Muzealników Polskich, Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów), Targi stają się coraz bardziej atrakcyjne i popularne, na co wskazuje regularny wzrost frekwencji. Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów.

6 października 2021 r. oficjalnie potwierdzono, że Targi Książki Historycznej w 2021 na pewno się odbędą, a do tegorocznej edycji zgłoszono rekordową liczbę książek.

Targi są nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów.

Aby wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, co roku podczas Targów przyznawana jest Nagroda KLIO w czterech kategoriach:

autorskiej – indywidualny wkład autora w popularyzację historii;
monografia naukowa – merytoryczny wkład w poznawanie historii;
edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.;
varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.

Targi Książki Historycznej w 2021. Godziny otwarcia:

25 listopada 2021, czwartek, w godz. 10.00-18.00

26 listopada 2021, piątek, w godz. 10.00-18.00

27 listopada 2021, sobota, w godz. 10.00-18.00

28 listopada 2021, niedziela, w godz. 10.00-17.00Targi Książki Historycznej 2021
Aktualności Pruszkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *