Dwie możliwości głosowania w budżecie partycypacyjnym, o których wiedzą nieliczni

Dwie możliwości głosowania w budżecie partycypacyjnym, o których wiedzą nieliczni

Dziś o głosowaniu z kartką i z dziećmi.

Trwa głosowanie mieszkańców Sadyby w budżecie partycypacyjnym.  Najłatwiej można zagłosować, wchodząc na poniższy link w Internecie, a z ekranu, który się tam pojawi, wybierając dzielnicę Mokotów i Rejon D:  https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/voting/voter

Głosowanie z kartką

Internet nie jest jedyną formą głosowania. Alternatywnie, mieszkańcy Sadyby mogą zagłosować fizycznie, na kartkach, w mobilnym punkcie głosowania.  Punkt ten będzie czynny na Sadybie tylko jutro, we wtorek 21 czerwca, w godzinach 15.00-19.00 w gimnazjum nr 10 przy Limanowskiego. 

Głosowanie z dziećmi

Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy, niezależnie od zameldowania. Każdy mieszkaniec to znaczy również dziecko poniżej 18 lat. Jest tylko jeden warunek – dziecko musi mieć swój własny adres e-mail, który trzeba będzie wpisać do internetowego formularza.

Procedura głosowania dziecka jest niemal taka sama jak w przypadku dorosłych. Wchodząc na powyższy link dziecko lub jego opiekun (działając w jego imieniu i w porozumieniu) wypełnia wszystkie dane dziecka, w tym jego e-mail i numer PESEL.  Jedyna różnica w procedurze między dorosłymi i dziećmi pojawia się w momencie wpisania do formularza numeru PESEL. Jeśli numer ten wskaże na osobę małoletnią, system komputerowy to rozpozna i na kolejnym ekranie pojawi się dodatkowy formularz internetowy dotyczący zgody opiekuna. Siedzący obok dziecka opiekun lub rodzic musi ten formularz internetowy wypełnić i kliknąć, że się zgadza na głosowanie dziecka. I tyle.

Dla tych, którzy nie wiedzą, które projekty pochodzą ze starej Sadyby, polecamy nasz artykuł:  http://sadyba24.pl/wiadomosci/item/1196-od-dzi%C5%9B-do-24-czerwca-mo%C5%BCna-g%C5%82osowa%C4%87-na-projekty-w-bud%C5%BCecie-partycypacyjnym

Głosowanie trwa do następnego piątku, 24 czerwca.


Dwie możliwości głosowania w budżecie partycypacyjnym, o których wiedzą nieliczni
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *