Egzamin ósmoklasisty. Publiczna podstawówka z Sadyby jedną z najlepszych szkół w Warszawie

Egzamin ósmoklasisty. Publiczna podstawówka z Sadyby jedną z najlepszych szkół w Warszawie

Po latach dryfowania w połowie rankingu szkół w stolicy, publiczna podstawówka ze starej Sadyby nagle awansowała do grona najlepszych. W tegorocznym egzaminie ósmoklasisty placówka przy Okrężnej zostawiła w pokonanym polu wiele renomowanych szkół społecznych i prywatnych.

Tak spektakularnego awansu nikt się nie spodziewał. Przez wiele lat obie publiczne podstawówki ze starej Sadyby – nr 103 przy Jeziornej i nr 115 przy Okrężnej – przyzwyczaiły nas do tego, że uzyskują raczej średnie wyniki z egzaminów ósmoklasisty. Zwykle plasowały się w połowie stołecznego rankingu.

Okrężna wystrzeliła z polskiego i matematyki

W tym roku, szkoła przy Okrężnej 80 niespodziewanie wystrzeliła w górę. Na 309 w pełni sklasyfikowanych placówek w Warszawie, zarówno publicznych jak i niepublicznych, szkoła nr 115 zanotowała 17-20. miejsce pod względem wyników z języka polskiego i 60.-65. miejsce z matematyki. Dla porównania, druga z sadybiańskich szkół – nr 103 przy Jeziornej – uzyskała 121-143. miejsce z polskiego i 141.-151. z matematyki.

Spektakularny awans w rankingu wynika ze średniego procentu poprawnych odpowiedzi. W szkole 115 średnia ta urosła między 2020 a 2021 rokiem z 71% do 82% w przypadku języka polskiego oraz z 65% do 72% w przypadku matematyki. W sąsiedniej szkole 103 średnia ta pozostała generalnie na ubiegłorocznym poziomie, nieznacznie spadając z 73% do 71% dla języka polskiego i nieznacznie rosnąc z 61% do 63% dla matematyki.

Tradycyjnie najlepsze szkoły w okolicy też zanotowały gorsze wyniki od sadybiańskiej liderki. Szkoła publiczna im. Kostki-Potockiego przy Wiertniczej w Wilanowie uzyskała 104-120. miejsce z polskiego (średnio 72% poprawnych odpowiedzi) i 94-102. z matematyki (68% poprawnych odpowiedzi), publiczna szkoła przy Czarnomorskiej na Stegnach zdobyła 48-52. miejsce z polskiego (77%) i 158-175. miejsce z matematyki (61%), a społeczna katolicka szkoła przy Gwintowej na Siekierkach zdobyła 48-52. miejsce z polskiego (77%) i 60-65. z matematyki (72%).

Jeziorna bije na głowę z angielskiego

Jedynym przedmiotem, w którym szkoła publiczna przy Okrężnej nie notuje wyników w ścisłej czołówce stołecznych podstawówek, jest język angielski.  Placówka poczyniła tu co prawdy ogromny skok, podnosząc średnią z egzaminu z 72% w ubiegłym roku do 86% w tym roku, ale dało to jej dopiero 135-148. miejsce w rankingu.  Inne szkoły są po prostu od niej lepsze. Tradycyjnie mocna z angielskiego szkoła 103 przy Jeziornej w tym roku jeszcze bardziej wyśrubowała swoją średnią z angielskiego z 81% w 2020 do 89% w 2021, co dało jej 91-105. miejsce w Warszawie.

Bardzo dobre wyniki z angielskiego uzyskała szkoła społeczna oo. Pijarów z Gwintowej, gdzie średnia poprawnych odpowiedzi wyniosła aż 96% (40-52. miejsce w Warszawie). Nieźle spisała się też szkoła publiczna im. Kostki Potockiego przy Wiertniczej ze średnią 89% (91-105. miejsce w Warszawie). Szkoły publiczne przy Barcelońskiej i Czarnomorskiej na Stegnach uplasowały się w połowie zestawienia, w okolicach 150-160 miejsca.

Do tegorocznych wyników z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego trzeba jednak podchodzić z ostrożnością. W przeciwieństwie do polskiego i matematyki, z roku na rok wyniki te podniosły się bowiem o średnio 10 punktów procentowych w przypadku nie tylko pojedynczych szkół, czy największych miast, ale całej Polski, w tym szkół wiejskich, które z reguły osiągają gorsze oceny. Lepsze wyniki z angielskiego w konkretnej szkole w Warszawie nie muszą zatem oznaczać, że szkoła znacznie się poprawiła w tym przedmiocie w ciągu jednego roku. Powodem lepszych wyników z angielskiego w tegorocznym egzaminie ósmoklasisty mógł być łatwiejszy niż w latach ubiegłych sprawdzian. 

Komentarze

Dyrektorka szkoły 103 przy Jeziornej, Danuta Kozakiewicz, jest bardzo zadowolona z wyników swojej placówki. – Nasza szkoła uzyskała wspaniałe rezultaty. Wierzymy, że kolejny rok szkolny będzie równie udany – skomentowała kilka dni temu na profilu szkoły na Facebooku. O powodach optymizmu mówiła już na początku lipca, w dniu ogłoszenia wstępnych wyników przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Warszawie. – Ograniczenie wymagań spowodowało, że dzieci znacznie spokojniej podchodzą do kwestii treści tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. W naszej szkole osiągaliśmy zwykle bardzo wysokie wyniki i również na to liczymy tym razem – powiedziała w wywiadzie dla RDC i PAP Danuta Kozakiewicz.

Komentarza dyrektorki szkoły nr 115 przy Okrężnej, Grażyny Gozdeckiej, nie udało nam się uzyskać do czasu publikacji. Szkoła nie pochwaliła się też dotąd swoimi wynikami na swojej stronie internetowej ani w mediach społecznościowych.Egzamin ósmoklasisty. Publiczna podstawówka z Sadyby jedną z najlepszych szkół w Warszawie
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *