Festyn nad Jeziorkiem na otwarcie sezonu

Festyn nad Jeziorkiem na otwarcie sezonu

Równolegle z festiwalem Otwarte Ogrody na Sadybie, w najbliższą sobotę odbędzie się nad Jeziorkiem Czerniakowskim wielkie otwarcie sezonu tamtejszego kąpieliska. Z pompą.

Mokotowski ZGN, który opiekuje się kąpieliskiem nad Jeziorkiem Czerniakowskim, tym razem nie pożałował grosza. Po raz pierwszy w historii na początek sezonu letniego przygotował festyn dla dzieci. 

Od rana do wczesnych godzin popołudniowych w sobotę jednodniowe miasteczko sportowe zaoferuje urządzenia pneumatyczne dla najmłodszych, punkty zręcznościowe (rzut piłeczką do celu, zadania ruchowe, rzutki gumowe, skakanki/guma, hula – hop, wyścigi w workach, wyścigi z jajem, mini tor przeszkód (na czas) uwzględniający m.in. elementy: bieg slalom, przechodzenie pod poprzeczkami wspartymi na pachołkach, czołganie się w tunelach, inne przeszkody i zadania na trasie.). 

Przewidziano również kilka punktów do rozgrywania dyscyplin sportowych: koszykówki (konkursy rzutów, mini gry 1×1, 2 x 2), piłki nożnej – slalom zakończony strzałami do bramki na czas, ringo i badmintona. Na siłowni plenerowej na chętnych czekał będzie instruktor. Najmłodsi mogą liczyć na konkursy z nagrodami.

Otwarcie Jeziorka Czerniakowskiego odbędzie się 11 czerwca w godzinach 9.00-14.00. Podobne imprezy planowane są w kolejnych dwóch tygodniach czerwca.


Festyn nad Jeziorkiem na otwarcie sezonu
Festyn nad Jeziorkiem na otwarcie sezonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *