Jedno piwko dla ochłody. Mapa alkoholowej Sadyby

Jedno piwko dla ochłody. Mapa alkoholowej Sadyby

Nasi czytelnicy skarżą się, że na Sadybie jest coraz więcej miejsc, w których nadużywa się alkoholu w miejscach publicznych. Skonfrontowaliśmy opinie mieszkańców z faktami. Oto co znaleźliśmy w statystykach straży miejskiej. 

Jedna z naszych czytelniczek, Aleksandra Krawczyk, napisała do nas list.

– Po urlopie Sadyba powitała mnie widokiem nieprzyjemnym: grupa pijących i kłócących się panów tuż przy sklepach „Carrefour” i „Gronko”, mnóstwo potłuczonego szkła. Kolejni panowie „relaksujący się” na murku na tyłach boiska szkoły przy Limanowskiego. Strach iść dalej…. Czytam też informacje na waszym profilu Facebookowym co dzieje się nad Jeziorkiem, bójki, tony śmieci…

Nie wiem, czy te tereny ( wspomniane sklepy) leżą na terenie starej Sadyby, jednakże sprzedaż alkoholu w nich wpływa mocno na jej klimat, bezpieczeństwo i wygląd pobliskich ulic, a szczególnie Jeziorka. Autobusy przywożą tłumy ludzi, którzy zaopatrują się w nich, a co dzieje się potem, to już wiemy.

Jeszcze przed urlopem próbowałam walczyć z tymi podejrzanie wyglądającymi grupami, obsiadającymi pas zieleni przy Woziwody, niestety telefony do Straży Miejskiej niewiele pomagają (przyjazd na długo po telefonie, mała skuteczność).

Takich listów otrzymujemy ostatnio coraz więcej. Wprawdzie opisywane przez panią Olę sklepy znajdują się faktycznie poza obszarem starej Sadyby, to postanowiliśmy skonfrontować głosy czytelników z rzeczywistością, sprawdzając skalę problemu wewnątrz zabytkowego osiedla. W tym celu sprawdziliśmy mapę interwencji straży miejskiej.

Oto mapa starej Sadyby z naniesionymi kropkami i plamami. Kropki oznaczają miejsca, z których wzywano straż miejską (czasem wielokrotnie) w sprawie nadużywania alkoholu. Plamy pomarańczowe – to strefy z dużą liczbą interwencji na 100 metrów kwadratowych, a plamy czerwone – to strefy, w których notuje się bardzo wysoką, najwyższą z możliwych, średnią liczbę interwencji na 100 metrów kwadratowych.

Z mapy wynika, że strefy, gdzie nadużywa się alkoholu, znajdują się w okolicach Skweru Ormiańskiego (wezwania z Okrężnej), oraz skrzyżowania Powsińskiej z św. Bonifacego (w pobliżu działa kilka sklepów monopolowych).  Czerwona plama wskazuje na posterunek policji przy Okrężnej. W tym przypadku chodzi zapewne o spisywanie w tym miejscu incydentów, które zostały zgłoszone przez mieszkańców na posterunek.

Czy miejsca wskazane na mapie są faktycznie niebezpieczne? A może są inne zagrożone miejsca, których na mapie nie widać. Czekamy na komentarze.

Jutro sprawdzimy, jak sprawa wygląda nad Jeziorkiem Czerniakowskim, które przez lata borykało się z plagą pijaństwa, a gdzie od niedawna obowiązuje oficjalny zakaz spożywania alkoholu.


Jedno piwko dla ochłody. Mapa alkoholowej Sadyby
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *