Najpopularniejsi Sadybianie 2016 – Największe wzrosty: Jacek Dubois (nr 27)

Najpopularniejsi Sadybianie 2016 – Największe wzrosty: Jacek Dubois (nr 27)

Wracamy do listy najpopularniejszych mieszkańców starej Sadyby 2016 wg wyszukiwań Google.  Najwyższy przyrost popularności w trzeciej dziesiątce zestawienia zanotował adwokat, Jacek Dubois.

Rzadko się zdarza, aby prawnicy dorównywali popularnością aktorom i prezenterom telewizyjnym. Chyba, że przy okazji są również politykami, jak Roman Giertych.  W tym przypadku mamy jednak do czynienia z adwokatem bez ambicji politycznych.

Jacek Dubois zajął wysokie jak na prawnika, 27. miejsce na naszej tegorocznej liście 50 najpopularniejszych Sadybian.  Wspominamy go dlatego, że jednocześnie zanotował najwyższy skok w trzeciej dziesiątce rankingu. Pod względem liczby wpisów z jego imieniem i nazwiskiem w wyszukiwarce Google skoczył z 1000 wpisów w maju 2015 na 2400 wpisów w maju 2016. To przyrost aż o 140 procent!

Kim jest Jacek Dubois i skąd wynika jego popularność? Jest adwokatem. Specjalizuje się w prawie karnym i ochronie dóbr osobistych. Od 1995 roku jest wspólnikiem kancelarii adwokackiej waz z innym Sadybianinem, Aleksandrem Pociejem (obecnie senatorem).  

Od 2012 roku – podobnie jak wcześnie jego nieżyjący już ojciec, Maciej – jest członkiem Trybunału Stanu. Był obrońcą oskarżanej o przestępstwa korupcyjne posłanki Beaty Sawickiej oraz pełnomocnikiem procesowym polityków Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego. 

Ostatnio trafił na pierwsze strony gazet za sprawą wejścia w rolę obrońcy oskarżonego o molestowanie i mobbing znanego prezentera telewizyjnego, Kamila Durczoka.  W maju 2016, czyli w miesiącu, w którym przypada nasz doroczny pomiar popularności, sąd pierwszej instancji ogłosił wyrok w tej sprawie, nakazując wydawcy tygodnika Wprost zapłacić pół miliona złotych byłej gwieździe TVN-u.


Najpopularniejsi Sadybianie 2016 – Największe wzrosty: Jacek Dubois (nr 27)
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *