Najpopularniejsi Sadybianie 2016 – nr 9: Bożena Walter

Najpopularniejsi Sadybianie 2016 – nr 9: Bożena Walter

Prezenterka telewizyjna i prezes fundacji charytatywnej – Bożena Walter. Mieszkała na Sadybie na długo zanim jej mąż postanowił zbudować tu swoje telewizyjne imperium. Po 55 latach pracy w telewizji, kilka miesięcy temu przeszła na emeryturę.

W latach 70. była jedną z najpopularniejszych postaci polskiej telewizji. Swoją popularność zawdzięcza współprowadzeniu (razem z naszym numerem 10, Tadeuszem Sznukiem) wielogodzinnego programu na żywo Studio 2, nadawanego we wprowadzone właśnie wtedy wolne soboty. Później współtworzyła inne hity telewizji – program dla młodzieży 5-10-15 i teleturniej Czar Par.

W ostatnich kilkunastu latach skupiła się wyłącznie na działalności charytatywnej w ramach Fundacji TVN Nie jesteś sam, którą stworzyła w 2001 i kierowała do 2016. Pod koniec kwietnia tego roku zrezygnowała jednak z funkcji prezesa fundacji na rzecz dziennikarki TVN, Katarzyny Kolendy-Zalewskiej.  Ogłosiła to siedząc na wózku inwalidzkim (po niedawnej operacji biodra) podczas uroczystego otwarcia kliniki rehabilitacji w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, którą wyremontowano ze środków Fundacji TVN.  

Zdjęcia popularnej prezenterki telewizyjnej na wózku inwalidzkim (a od maja 2016 – o kulach), oraz informacja o jej przejściu na emeryturę odbiły się dużym echem w mediach. W efekcie, liczba wyszukiwań jej imienia i nazwiska w Google skoczyła gwałtownie z 2000 w maju 2015 do 8100 w maju 2016. Dzięki temu awansowała w naszym rankingu najpopularniejszych Sadybian z miejsca poza pierwszą trzydziestką wprost na miejsce 9.

Prywatnie, Bożena Walter jest żoną współwłaściciela ITI, Mariusza Waltera, oraz matką Sandry Nowak i Piotra Waltera. 

Bożena Walter wyprowadziła się ze starej Sadyby wiele lat temu. Obecnie mieszka w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą.


Najpopularniejsi Sadybianie 2016 – nr 9: Bożena Walter
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *