Od północy można głosować na projekty budżetu partycypacyjnego

Od północy można głosować na projekty budżetu partycypacyjnego

Równo o północy z wtorku na środę ruszyła strona internetowa, na której mieszkańcy Sadyby mogą głosować w tegorocznym budżecie partycypacyjnym. Do wyboru mają 18 projektów, zgłoszonych przez ich sąsiadów.

Aby zagłosować mieszkańcy Sadyby muszą wejść na stronę  https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/voter, wybrać dzielnicę Mokotów i Rejon 9. Przed oczami zobaczą listę 18 projektów.  Przy każdym z nich podany będzie koszt realizacji.  Każdy może zagłosować na dowolną liczbę projektów z Rejonu 9 (i żadnego innego). Ważne jest tylko to, by nie przekroczyć łącznego budżetu przeznaczonego na ten obszar, tj. 459.900 złotych.  Nad utrzymaniem tego limitu czuwać będzie program internetowy, który po wybraniu kolejnych projektów będzie automatycznie zliczał ich łączny koszt i wskazywał, ile jeszcze pieniędzy możemy wykorzystać.

Jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy przyjmowano zgłoszenia projektów z Sadyby, wybór był znacznie większy. Wpłynęło bowiem od mieszkańców 26 projektów. Prawie jedna trzecia z nich, a dokładnie osiem, nie spełniła jednak kryteriów i nie została dopuszczona do głosowania.  Odsetek odrzuconych pomysłów jest mimo to na Sadybie znacznie mniejszy od średniej w Warszawie. Na 2782 projekty zgłoszone w mieście do głosowania przeszło bowiem tylko 1815.

Listę projektów dopuszczonych do głosowania w Rejonie 9 (tj. na Sadybie, Czerniakowie i Augustówce) zamieszczamy w tabeli.

Głosowanie potrwa od 14 do 30 czerwca. Ogłoszenie zwycięskich projektów nastąpi 14 lipca.Od północy można głosować na projekty budżetu partycypacyjnego
Aktualności Sadyba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *