Ratusz ogłosił wyniki akcji Rowerowy Maj. Sadybiańska podstawówka w połowie stawki

Ratusz ogłosił wyniki akcji Rowerowy Maj. Sadybiańska podstawówka w połowie stawki

W szkole podstawowej nr 66 we Włochach, która zwyciężyła w akcji Rowerowy Maj, dojeżdżało rowerami na lekcje aż 74% uczniów. Jedyna sadybiańska podstawówka, która uczestniczyła w majowej kampanii, miała frekwencję niemal o połowę niższą.

Aż 74% uczniów ze szkoły podstawowej nr 66 przy ul. Przepiórki 16 we Włochach zdecydowało się w maju dojeżdżać na lekcje rowerem. Ten wynik zapewnił szkole pierwsze miejsce wśród 56 placówek oświatowych uczestniczących w drugiej edycji stołecznej akcji Rowerowy Maj. W nagrodę zwycięska szkoła, podobnie jak szkoły z miejsc 2. i 3., mogła wybrać między zadaszonym parkingiem dla rowerów, 30 rowerami, oraz mobilnym miasteczkiem ruchu drogowego.

Wysokie wyniki powyżej 60% frekwencji zanotowało jeszcze pięć szkół: nr 209 przy Reymonta 25 na Bielanach, nr 205 przy Spartańskiej 4 na Mokotowie, nr 313 przy Cybisa 1 na Ursynowie, nr 80 przy Aspekt 48 na Bielanach, oraz nr 68 przy Or-Ota 5 na Żoliborzu. Wszystkie uzyskały frekwencję na poziomie od 66 do 61%.  Najaktywniejsza klasa z wszystkich startujących szkół – 4a ze szkoły nr 261 im Kostki Potockiego w Wilanowie – osiągnęła aż 95.4% frekwencji.

Na tym tle wynik szkoły podstawowej nr 103 przy Jeziornej można uznać za przeciętny.  Jedyna sadybiańska szkoła uczestnicząca w akcji Rowerowy Maj uzyskała średnią frekwencję na poziomie 41%. Dało to jej zaledwie 38. miejsce na 55 sklasyfikowanych placówek.

Nie wygraliśmy, bo nie mogliśmy – śmieje się dyrektorka szkoły podstawowej 103 przy Jeziornej Danuta Kozakiewicz.  – W tej akcji bardzo dużo zależało nie od chęci i zaangażowania dzieci, lecz od realnych możliwości dojazdu. Słyszałam, że były w akcji szkoły, w których na rowerach dojeżdżało aż 95% uczniów w klasie. W naszym przypadku, do szkoły chodzi wiele dzieci spoza rejonu – z Wilanowa czy nawet z Piaseczna – i ich rodzice po prostu boją się je puszczać same na rowerach na dużą odległość – tłumaczy.  

Na niższą frekwencję miały też wpływ odbywające się w maju wyjazdy klas na zielone szkoły. – W takich przypadkach nie był to czas zupełnie wykreślony z akcji. Za ten okres przyjmowaliśmy średnią frekwencję z poprzednich dni – dodaje dyrektorka szkoły 103.

Wśród uczniów sadybiańskiej podstawówki, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji, było kilkanaścioro z najbliższej okolicy, które dojeżdżały rowerami codziennie. Dzieci te otrzymają nagrody indywidualne.  Osobne nagrody zdobędą także najbardziej aktywne klasy w szkole.

– Mamy jednak z czego się cieszyć – zapewnia Danuta Kozakiewicz. – Udało nam się zdopingować rodziców i uczniów do większej aktywności. Dzięki warsztatom zorganizowanym przez biuro wojewody mazowieckiego gościliśmy u nas policjantów, sportowców i rajdowców. Dzięki nim dzieci dowiedziały się, jak samemu obsługiwać rower, na przykład jak poprawić spadający łańcuch. Przypomniały sobie też zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a niektórzy uczniowie wyrobili sobie kartę rowerową – dodaje dyrektorka szkoły przy Jeziornej.

– Wartość edukacyjna akcji jest nie do przecenienia. Choćby dlatego weźmiemy w niej udział również w przyszłym roku – zapowiada Kozakiewicz.


Ratusz ogłosił wyniki akcji Rowerowy Maj. Sadybiańska podstawówka w połowie stawki
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *