Rekordu nie było, ale Artystyczna Okrężna i tak podniosła poprzeczkę

Rekordu nie było, ale Artystyczna Okrężna i tak podniosła poprzeczkę

Nie udało się pobić rekordu w lepieniu świątecznego łańcucha. Sobotni artystyczny kiermasz na Sadybie dowiódł jednak po raz kolejny, że ta mała enklawa Mokotowa może się pochwalić rekordowym poziomem integracji między mieszkańcami. 

Do pobicia rekordu w lepieniu najdłuższego łańcucha choinkowego zabrakło 24 metrów.  W sobotę wczesnym popołudniem na kiermaszu Artystyczna Okrężna na Sadybie siedem zespołów stworzyło razem 126 metrów i 20 centymetrów. Najwięcej – bo aż 45,25 metra – liczył łańcuch rodziny Nomuckich, którzy w zeszłym roku o dosłownie kilka centymetrów przegrali z ostatecznym zwycięzcą. Tym razem to oni zgarnęli pierwszą nagrodę w konkursie łańcuchowym.

Z kolei w konkursie na najbardziej kreatywną dekorację świąteczną drugi rok z rzędu pierwsze miejsce za trzymetrową instalację świetlną „Żyrafa” zajął zespół przyjaciół – Marta Matyjaszczyk, Jacek Stawicki i Radosław Skalski – z Zielonej 33.  Drugie miejsce przypadło w udziale naszym cichym faworytom – drewnianym reniferom rodziny Eriksenów z Zacisznej.

Zanim rozstrzygnięto dwa konkursy Sadybianie mogli kupić na Okrężnej artystyczne broszki filcowe, ceramiczne podstawki, książki lokalnych autorów, pierniczki, mydełka glicerynowe, witraże, trampki z graficznymi nadrukami i wiele innych. Najdroższą, ale też najcenniejszą pozycję stanowiły grafiki, które kilka dorosłych Sadybianek – członkiń Pracowni Sztuki Dziecka – stworzyły z inspiracji jednym obrazem Picassa. Pięknie wytłoczone i oprawione grafiki złożyły się na jedyny w swoim rodzaju kalendarz.

Nie zabrakło wspólnego zdjęcia i wernisażu jednego obrazu.  Zziębnięci goście mogli się ogrzać, spożywając – całkowicie bezpłatnie – ciepłe napoje, zupy, uszka do barszczu i ciasto. Wszystko to dostarczyły i serwowały aż trzy lokalne restauracje – sponsorzy wydarzenia: Nabo z Zakręt 8, Zegarmistrzowska z Muszyńskiej 23 i Reforma z Zawodzia 26. W ogóle sponsorzy w tym roku dopisali jak nigdy w trzyletniej historii kiermaszu. Poza restauracjami nagrody we wspomnianych konkursach ufundowała również firma Arctic Paper z Okrężnej 9, która dodatkowo otwarła podwoje dla chętnych do klejenia łańcuchów, gościła wernisaż, przygotowała poczęstunek oraz sponsorowała wydanie wspomnianego kalendarza. Nagrody zafundował i dostarczył także nowo otwarty w miejsce Gregora – sklep spożywczy Carrefour Express przy Okrężnej 7.

Artystyczna Okrężna została zorganizowana po raz trzeci na kilkudziesięciometrowym odcinku przy Pracowni Sztuki Dziecka przy Okrężnej 5a.  Jak zwykle kiermasz wymyśliła i koordynowała niezawodna i zawsze pełna kreatywnych pomysłów Katarzyna Derkacz-Gajewska, prowadząca Pracownię.


Rekordu nie było, ale Artystyczna Okrężna i tak podniosła poprzeczkę
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *