Rusza sprzedaż dwóch domów komunalnych na Sadybie

Rusza sprzedaż dwóch domów komunalnych na Sadybie

W styczniu na rynek trafią dwa atrakcyjnie położone domy komunalne na Sadybie.

Pierwszy raz o planie sprzedaży atrakcyjnych działek na Sadybie wspomniano w prasie jeszcze w 2009 roku. Choć od tego czasu zmieniło się już kilku burmistrzów i wiceburmistrzów, kolejne zarządy dzielnicy Mokotów podtrzymują pomysł. I wreszcie przejdą z zamiarów do czynów. Pod koniec grudnia skierowały do podpisu do pani prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, uchwały o zamiarze sprzedaży dwóch atrakcyjnych nieruchomości.

Ojcowska

Obie działki są duże. Dla dewelopera albo bogatego inwestora indywidualnego z pewnością ciekawsza będzie działka przy Ojcowskiej 4.  Jest tu murowany parterowy budynek z 1954 roku o powierzchni 152 metrów kwadratowych z czterema lokalami. Wewnątrz są podłączone wszystkie instalacje. Jest też drewniana szopa i budynek z cegły o powierzchni 30 metrów, podzielony murowanymi ścianami na cztery komórki lokatorskie.

Ani architektura ani standard budynku nie zachęcają do utrzymania go w obecnej formie. Prawdziwa atrakcja tego miejsca tkwi w działce i tym, co można na niej umieścić. A obowiązujący plan miejscowy pozwala na wiele. Przewiduje tu zabudowę mieszkaniową jednorodzinną w formie budynków szeregowych. Ponadto dopuszcza remont, modernizację i rozbudowę istniejącego budynku wolnostojącego. Architekci mogą puścić wodze fantazji – do dyspozycji będą mieli aż 1338 metrów kwadratowych działki.

I jeszcze drobiazg. Cena wywoławcza to równe dwa miliony złotych.

Okrężna

Drugi adres to Okrężna 34. W ciągu willi z czasów przedwojennych.  Działka skromniejsza, bo licząca sobie tylko 716 metrów.

Tu – odwrotnie niż na Ojcowskiej – budynek ma znaczenie, ponieważ został indywidualnie wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Podlega więc nadzorowi konserwatora zabytków. Nie ma się jednak co dziwić. Murowany dom pochodzi jeszcze z 1930 roku. Przed II wojną światową należał do generała Izydora Modelskiego. Niestety, po jego ucieczce do Stanów Zjednoczonych, dom przeszedł na własność Skarbu Państwa.

Co wiemy o tej klimatycznej willi? Liczy 148 metrów kwadratowych, ma dwa piętra, w których stworzono cztery lokale mieszkalne (dwa na parterze, w tym jeden niesamodzielny i dwa niesamodzielne na pierwszym piętrze) oraz piwnicę. Budynek posiada jedną klatkę schodową, a jeden z lokali na pierwszym piętrze – dodatkowo balkon. Podobnie jak przy Ojcowskiej, budynek jest wyposażony we wszystkie instalacje. Ciekawa jest wysokość pomieszczeń – na parterze to równo trzy metry, a na piętrze – 2,88 metra. Piwnice mają wysokość 1,92 m.

Lista ograniczeń wynikających z planu miejscowego jest długa. Nowy właściciel nie będzie mógł zmieniać cech architektonicznych budynku, charakterystycznych dla okresu jego powstania tj.: bryły, oryginalnego kąta nachylenia połaci dachowej i materiału pokrycia dachu. Nie do ruszenia są też balkony i balustrady, stolarka, materiały elewacyjne, podział elewacji, detale architektoniczne i elementy elewacji tj. boniowanie, gzymsy, cokoły, obramienia okien, okładziny elewacyjne.  W razie przeprowadzenia prac remontowych plan miejscowy nakazuje zachowanie lub odtworzenie cech architektonicznych budynku, charakterystycznych dla okresu jego powstania oraz zachowanie oryginalnych osi kompozycyjnych elewacji (w tym otworów okiennych i drzwiowych, wielkości i podziałów stolarki, jednolitej kolorystyki okien dla całego budynku).  Nowy właściciel nie dociepli też ścian elewacyjnych, które posiadają konkretne cechy architektoniczne, tj. okładziny, detal. Plan zakazuje też utworzenia obiektów tymczasowych i nośników reklamowych.

Cena: milion siedemset tysięcy złotych.

Obie uchwały dzielnicy o sprzedaży działek czekają obecnie na podpis pani prezydent Warszawy. Warto jednak śledzić miejskie strony z ogłoszeniami, ponieważ od momentu opublikowania ogłoszenia o przetargu ustnym na stronach miasta i dzielnicy chętni będą mieli zaledwie 21 dni na zgłoszenie się. 


Rusza sprzedaż dwóch domów komunalnych na Sadybie
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *