Ruszają remonty dróg na Sadybie. Znamy szczegóły

Ruszają remonty dróg na Sadybie. Znamy szczegóły

Po latach posuchy stara Sadyba otrzyma w następnych dwóch latach trzy nowe ulice. Są już gotowe projekty dla Juraty i Ojcowskiej oraz koncepcja dla Goraszewskiej.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w przyszłym roku stara Sadyba zyska dwie gruntownie odnowione ulice, a w kolejnym roku – jeszcze jedną, za to dużą i długą. Pod koniec ubiegłego tygodnia do urzędu dzielnicy Mokotów spłynęły plany remontu dwóch ulic.

Juraty

Pierwsza ulica to zaledwie 200-metrowa ulica Juraty przy Jeziorku Czerniakowskim.  Ta gruntowa droga już kilkakrotnie w ostatnich 20 latach miała zyskać solidną nawierzchnię. Kolejne projekty techniczne rozbijały się o brak pomysłu na odprowadzenie wody deszczowej. Istniało realne ryzyko zalania sąsiednich ogrodów w przypadku ulewnego deszczu. Nowy projekt, który został już umieszczony w przyszłorocznym budżecie, przewiduje odwodnienie w postaci kamiennej rynny biegnącej przez środek ulicy do kratek ściekowych umieszczonych po dwóch stronach Juraty. Dalej deszczówka ma spływać podziemnymi rurami do ulicy Koronowskiej. 

Projekt budowy ulicy Juraty przewiduje jej wyprofilowanie tak, by przejazd samochodami był wygodniejszy i spełniał normy budowlane.  W tym celu dzielnica wykupi kawałki działek o numerach 19 i 20/1 – jednej prywatnej, drugiej miejskiej. 

Dla obserwatorów ulica zmieni się nie do poznania. Zyska granitową nawierzchnię oraz nowy układ latarni wzorowanych na latarniach gazowych z 1856 roku. Do już działających dziewięciu słupów dołączy jeszcze jeden, przy czym latarnie zostaną poprzesuwane i dogęszczone, by lepiej doświetlały całą ulicę. Z racji małej szerokości drogi, projektant nie przewidział osobnego chodnika, a jedynie podejścia do furtek z bloków betonowych.

Goraszewska

W przypadku Goraszewskiej nie ma jeszcze projektu budowlanego. Jest tzw. koncepcja, czyli ogólny dokument, określający, co ma się zmienić i jaki jest koszt przebudowy. To punkt wyjścia do tego, by dzielnica wystąpiła do miasta o wpisanie zadania do wieloletniego planu finansowego Warszawy.  Dopiero wpis do tego planu daje realną szansę realizacji remontu.  Burmistrz dzielnicy Mokotów, Bogdan Olesiński zapowiedział publicznie, że jak tylko otrzyma koncepcję przebudowy Goraszewskiej, niezwłocznie zacznie starania o wpisanie zadania do planu miasta. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w 2017 roku powstanie projekt przebudowy, a w 2018 – powstanie ulica.

Co wynika z koncepcji? Przede wszystkim koszt. Opiewa na 2 miliony 381 tysięcy złotych. To podobna kwota do tej, którą dzielnica Mokotów wyasygnowała w 2009 roku na przebudowę pierwszego odcinka ulicy Okrężnej.  Za tę sumę projektant przewiduje stworzenie reprezentacyjnej ulicy w stylu znanym już z kilku innych ulic starej Sadyby (Jodłowej, Cieplickiej, a wkrótce również z Juraty). 

Nowa Goraszewska ma być wyłożona kostką granitową, a chodniki po dwóch stronach – płytami betonowymi o wymiarach 50 na 50 centymetrów.  Wzdłuż ulicy odtworzone zostanie oświetlenie gazowe. Znów po latach zabłysną latarnie gazowe. Będzie ich 48. Ułożone naprzemiennie po obu stronach drogi, będą oddalone od siebie o 25 metrów. Kilka sztuk będzie oryginalnych – to obdrapane kikuty, które stoją wciąż na Goraszewskiej. Reszta to repliki latarni z 1856 roku, takie same jakie można spotkać na Jodłowej czy na Skwerze Starszych Panów.

Nowością będzie stworzenie wyniesionego skrzyżowania na rogu z Godebskiego.  Z tego powodu przebudowane – czyli zapewne nieznacznie przeniesione – zostaną trzy spusty na wodę deszczową. Zupełnie nowy spust z nową kratką odprowadzającą powstanie na wprost kościoła przy Goraszewskiej 16.

Ojcowska

I jeszcze jedna mała ulica, na granicy osiedla. Ojcowska leży przy stacji benzynowej Orlenu przy Powsińskiej.  Nie powstanie jednak z pieniędzy miejskich, lecz prywatnych.  W miejsce pobliskiego warsztatu samochodowego sprowadziło się niedawno na Ojcowską centrum luksusowych samochodów, oferujące sprzedaż, naprawę, ubezpieczenie i czyszczenie w jednym. Inwestor uznał, że nie wypada, by do luksusowego punktu sprzedaży prowadziła droga pełna wybojów. Jak się dowiedzieliśmy, ulica ma mieć asfaltową nawierzchnię i chodnik od strony stacji benzynowej.  Inwestor zamierza rozpocząć budowę jak tylko uzyska wszystkie pozwolenia (ma już zgodę dzielnicy i konserwatora zabytków).


Ruszają remonty dróg na Sadybie. Znamy szczegóły
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *