Sadybiańska restauracja: Obecne obroty nie pokrywają nawet pensji

Sadybiańska restauracja: Obecne obroty nie pokrywają nawet pensji

W sobotę miną dwa tygodnie od ponownego zamknięcia gastronomii. Dopuszczona jest tylko sprzedaż na wynos. Jak radzą sobie w tej sytuacji restauracje z Sadyby? Jak mówi właściciel Zegarmistrzowskiej, obecne obroty nie wystarczają nawet na pokrycie pensji, nie mówiąc o innych kosztach. 

Restauracje w całym kraju już drugi raz w tym roku przechodzą lockdown. Nie mogą przyjmować gości w lokalu, Mogą jedynie sprzedawać na wynos. Z rozmowy, jaką przeprowadziliśmy z właścicielem znanej sadybiańskiej restauracji Zegarmistrzowska, Maciejem Wojasem, sytuacja jest bardzo trudna. Aby zachęcić niezdecydowanych do zamówienia dań na wynos, Wojas proponuje zagadkę. Za jej rozwiązanie można wygrać bon na dania z restauracji.

Poniżej pełny zapis rozmowy.  

Od dwóch tygodni restauracje mogą prowadzić tylko sprzedaż na wynos. Jak to zarządzenie wpłynęło na wasze obroty?

Maciej Wojas: Zegarmistrzowska w swojej „normalnej” działalności nie koncentruje się na daniach na wynos i nie świadczy dowozów. Staramy się „dogadzać” naszym gościom na miejscu – dobre domowe jedzenie, belgijskie piwo, dobre wino, duży wybór herbat, porządna kawa, ciasta, dobra muzyka, etc. To generowało nasz podstawowy obrót. Kiedy z dnia na dzień nakazano nam się zamknąć obroty zmalały praktycznie do zera. Oczywiście praktycznie od razu przeorganizowaliśmy się i przygotowaliśmy ofertę dań na wynos oraz z dowozem ale niestety zamówień jest bardzo mało, dosłownie kilka dziennie. Wczoraj mieliśmy 2 zamówienia.

Jak długo możecie dalej prowadzić działalność, jeśli Sadybianie będą u was zamawiać tak jak ostatnio?

Takie obroty nie wystarczają nawet na pokrycie pensji, nie mówiąc o innych kosztach. O zysku na razie nie myślimy, chcemy po prostu jakoś przetrwać. Co do zasady jesteśmy z Małgosią (Małgorzatą Durską – współwłaścicielką – red.) życiowymi optymistami i nie poddajemy się tak łatwo więc jakoś pewnie i tym razem damy radę ale mamy nadzieję, że liczba zamówień trochę się zwiększy.

Aby przyciągnąć klientów, niektóre stołeczne lokale oferują darmowy dowóz w promieniu nawet 8 kilometrów albo rabaty na większe zamówienia. Czy wy też macie jakieś pomysły na zwiększenie zainteresowania klientów?

W ramach naszej obecnej oferty proponujemy dania na wynos jak również z dowozem. Dodatkowo stworzyliśmy menu dań do samodzielnego podgrzania, które są bardziej ekonomiczną wersją zwykłego menu. Takie większe, tańsze „sety” bardzo dobrze się przyjęły podczas wiosennego lockdownu więc i tym razem pokładamy w nich dużą nadzieję. Zamawiasz np. 20 pysznych, świeżych pierogów, wrzucasz je na chwilę do wrzątku w dowolnym momencie i obiad gotowy. Nie zjesz wszystkiego jednego dnia to dokończysz następnego. Tak samo, np. z gołąbkami czy zrazami. Łatwo, smacznie i po domowemu. Zawsze mamy kilka zup, które też bardzo łatwo podgrzać. Oczywiście można również zamówić dania w wersji standardowej, na ciepło, gotowe do jedzenia. Poza tym od przyszłego tygodnia zaczynamy piec pasztety, robić pasztety w słoikach, smalczyki wegetariańskie i owoce cytrusowe w zalewach alkoholowych. 

Jak zachęcicie do siebie tych, którzy was nie znają albo rzadko u was bywają? Dlaczego mają wybrać akurat waszą restaurację?

Nasza filozofia jest taka – gotuj tak jakbyś chciał żeby ugotowano dla Ciebie. Zegarmistrzowska to nasz dom, tu mieszkamy, tu pracujemy, tu codziennie jemy, tu spędzamy większość naszego życia. Nie używamy sztucznych dodatków czy polepszaczy smaku. Używamy wyłącznie produktów bardzo dobrej jakości, warzywa dostarcza Pani Agnieszka z sadybiańskiego bazarku, mięso kupujemy u lokalnego rzeźnika – Pana Krzysia, pieczywo w piekarni Liliput. Na prawdę się staramy, niczego nie robimy na skróty.

Dla naszych czytelników przygotowaliście niespodziankę. Co to jest i jak z niej skorzystać?

Tak, przygotowaliśmy zagadkę zegarmistrzowską. Pierwsze trzy osoby, które nadeślą poprawną odpowiedź otrzymają bon na 30zł. Takim bonem będzie można zapłacić za dania z naszej oferty. Oto zagadka: Która z wiodących, światowych marek zegarmistrzowskich istniejąca do dzisiaj została założona przez Polaka i jak się on nazywał? Odpowiedzi należy przesyłać mailem na adres: dostawy@zegarmistrzowska.pl Sadybiańska restauracja: Obecne obroty nie pokrywają nawet pensji
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *