Wymiany pieca węglowego nie będzie. Dalej będzie zatruwał Sadybę

Wymiany pieca węglowego nie będzie. Dalej będzie zatruwał Sadybę

Mimo ubiegłotygodniowego wybuchu sadzy i dużego zadymienia, piec węglowy w domu przy Morszyńskiej dalej będzie działał.

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o wybuchu sadzy w domu komunalnym przy Morszyńskiej 27 na Sadybie. Dziś powracamy do sprawy. Od sąsiadki, Beaty Koszałki, otrzymaliśmy bowiem unikalne materiały wideo, które pokazują, jak sytuacja wyglądała zaledwie na godzinę przed wybuchem.  Kłęby dymu unoszą się z komina i opadają na pobliskie ogrody, ograniczając widoczność.

Dziś – na prośbę zbulwersowanych mieszkańców okolicznych domów – spytaliśmy urząd dzielnicy Mokotów, dlaczego zaledwie po miesiącu od kontroli przewodów doszło do zablokowania komina i co będzie dalej z feralną kamienicą. 

Z przesłanych nam protokołów kontroli i czyszczenia przewodów kominowych z maja i listopada tego roku wynika, że wszystko jest w porządku. Choć istnieje pewna rysa na szkle. – Głowice kominowe w stanie technicznym niedostatecznym – czytamy w majowym raporcie mistrza kominiarskiego Szymona Piórkowskiego. I nieco niżej – że właściciel obiektu musi obowiązkowo usunąć wszelkie nieprawidłowości stwierdzone w raporcie bezpośrednio po przeprowadzonej kontroli technicznej.  Zdaniem sąsiadów nieruchomości, komin kamienicy był pęknięty w wielu miejscach na dług zanim nastąpił wybuch.  Z tego co wiemy, od stwierdzenia usterki w maju do grudnia nie odbyły się jednak żadne prace remontowe.

Rzeczniczka dzielnicy Mokotów przyznała nam, że w żadnym innym budynku nadzorowanym przez urząd nie doszło do tak szybkiego zapchania przewodów kominowych jak w przypadku domu przy Morszyńskiej. 

Co dalej ze smogiem unoszącym się z komina komunalnej kamienicy? Agnieszka Taborska z pobliskiego bloku oficerskiego cieszy się na naszym Facebooku, że komin przestał dymić. – Dzisiaj, gdy w Warszawie skażenie powietrza kilkakrotnie przekroczyło normy, my na Sadybie wreszcie oddychamy! Po raz pierwszy od dawna o tej porze roku – napisała przed weekendem. Zaraz jednak dodała zmartwiona – Informacja, że ten piec dalej będzie działał jest jak z czarnej komedii. Mam nadzieję, że to nieporozumienie. 

Niestety, Monika Chrobak-Brudzińska z wydziału prasowego mokotowskiego ratusza nie pozostawia złudzeń co do wymiany pieca węglowego. – Zmiana sposobu ogrzewania budynku przy ul. Morszyńskiej 27 wymaga przebudowy kotłowni w sposób umożliwiający zastosowanie innego rodzaju paliwa (np. na kotłownię gazową lub olejową). – Przypomina jednocześnie, że zgodnie z uchwałą dzielnicy z 7 listopada 2012 nieruchomość ta została przeznaczona do zbycia w drodze przetargu. W tym celu trzeba jednak wykwaterować mieszkańców. – W chwili obecnej w budynku są już trzy pustostany, a kolejni najemcy otrzymali wskazanie na lokal zamienny – informuje Chrobak-Brudzińska.

Zdaniem rzeczniczki ratusza, proces wykwaterowania jest zaawansowany, a proces przygotowania projektu wymiany pieca byłby długotrwały. – Rozważaliśmy tę możliwość, ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że budynek będzie przygotowany do zbycia wcześniej niż zrealizowalibyśmy inwestycję w postaci wymiany pieca – twierdzi. 


Wymiany pieca węglowego nie będzie. Dalej będzie zatruwał Sadybę
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *