Znamy już wszystkich konkurentów do budżetu partycypacyjnego na Sadybie. Jeziorko oblegane.

Znamy już wszystkich konkurentów do budżetu partycypacyjnego na Sadybie. Jeziorko oblegane.

Mieszkańcy starej Sadyby i Czerniakowa (Rejon 9) zgłosili łącznie 26 projektów do budżetu partycypacyjnego. Aż cztery dotyczą Jeziorka Czerniakowskiego. 

26 projektów w Rejonie 9 – to ostateczne wyniki rejestracji, które podał urząd dzielnicy Mokotów.  Informacja ta oznacza, że poza znanymi już wcześniej 21 projektami zgłoszonymi za pośrednictwem Internetu, doszło jeszcze 5 projektów, zgłoszonych w formie papierowej bezpośrednio do urzędu.

Spośród projektów, które przedłożono w formie papierowej, wybija się jeden. To szkolny ośrodek sportów wodnych „Nad Jeziorkiem”. Autor pomysłu, Marek Maliszewski, chce gruntownie wyremontować budynek po byłej bazie WOPR-u przy ul. Jeziornej i plaży Jeziorka Czerniakowskiego.  Celem prac byłoby przygotowanie bazy dla uczniowskiego klubu sportowego z pobliskiej szkoły podstawowej.  Wyremontowany budynek miałby być użyczony klubowi do przechowywania sprzętu wodnego i prowadzenia zajęć dla dzieci. 

Projekt pojawia się w budżecie partycypacyjnym po raz kolejny, choć kilkukrotnie w poprzednich latach był odrzucany przez urzędników na etapie weryfikacji formalnej. Przypuszczamy, że podobny los może podzielić i tym razem. Nie ustała bowiem główna przyczyna odrzucania poprzednich wniosków – budynek przy Jeziornej wciąż jest przedmiotem sporu prawnego między dawnym WOPR-em i dzielnicą Mokotów. Bez wyjaśnienia stanu prawnego budynku, a konkretnie jego właściciela, baza nie jest częścią zasobu komunalnego, a tylko na terenach miejskich można realizować projekty budżetu partycypacyjnego.

Projekt szkolnego ośrodka sportów wodnych (o wartości 305 tysięcy złotych) jest jednym z czterech dotyczących Jeziorka Czerniakowskiego. Pozostałe trzy to „Ścieżka dla Jeziorka Czerniakowskiego” (za 266.500 złotych), zgłoszony przez Przemka Paska z fundacji Ja Wisła,  projekt „Bezpieczne Jeziorko” (za 284.800 złotych), zgłoszony przez Katarzynę Ćwiek, oraz  „LIGHT UP – oświetlenie terenów rekreacyjnych przy Jeziorku Czerniakowskim” (80 tysięcy złotych), przygotowany przez Katarzynę Woźnicką.  Pierwsze trzy dotyczą zagospodarowania akwenu i jego brzegów pod kątem edukacyjnym i rekreacyjnym, natomiast ostatni z nich dotyczy oświetlenia ścieżek wokół akwenu od południa. 

Cztery projekty dotyczące Jeziorka Czerniakowskiego opiewają na łączną kwotę ponad 935 tysięcy złotych. To niemal dwukrotnie więcej niż wynosi budżet przewidziany do rozdysponowania w tym rejonie.Znamy już wszystkich konkurentów do budżetu partycypacyjnego na Sadybie. Jeziorko oblegane.
Aktualności Sadyba

Firmy z Warszawy

  • Niepubliczne przedszkole w Warszawie (Włochy, Ursus) jest prywatną placówką oświatowo-wychowawczą wpisaną do rejestru w Biurze Edukacji miasta st. Warszawy, realizującą nową Podstawę Programową określoną przez MEN. Przedszkole znajduje się w pobliżu dzielnic Włochy i Ursus. Prywatne przedszkole w Warszawie PICCOLO to miejsce stworzone dla małego dziecka, w którym czuje się ono bezpiecznie, z radością poznaje świat i zawiera pierwsze przyjaźnie. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach 7:00-18:00. Przedszkole Piccolo znajduje się w Warszawie dzielnice Włochy, Ursus https://www.piccolo.waw.pl/ Przedszkole zapewnia: Profesjonalną kadrę pedagogiczną pełną troski i oddania, która w szczególności dba o to aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie i radośnie. Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Codziennie 4 posiłki : smaczne, urozmaicone i świeże. Bogatą ofertę zajęć Realizację nowatorskich metod wychowawczo-dydaktycznych Opiekę specjalistów (logopeda, psycholog) Codzienne wyjście na świeże powietrze – hartowanie młodych organizmów Organizowanie imprez okolicznościowych (Dzień pieczonego ziemniaka, pasowanie na przedszkolaka, urodziny, itp.) Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych w wieku od 2,5 lat do 6 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.. Przedszkole dla dzieci z autyzmem https://www.piccolo.waw.pl/przedszkole-dla-dzieci-niepelnosprawnych

  • Nasza firma DDD oferuje pełny zakres usług związanych z zabezpieczeniem obiektów przed szkodnikami, dezynfekcją i deratyzacją. Chronimy obiekty przed gryzoniami, owadami latającymi i biegającymi oraz szkodnikami magazynowymi. Wykonujemy zabezpieczenia przed gniazdowaniem i bytowaniem ptaków oraz zabiegi dezynfekcji. Wpływ drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni żyjących w naszym otoczeniu może być szkodliwy dla zdrowia i być przyczyną wielu chorób i schorzeń. Szkodniki oddziałują negatywnie na organizm człowieka powodując wiele zaburzeń. Często drobnoustroje mogą być przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii, a w wielu sytuacjach mogą stać się zarzewiem epidemii. W związku z tym obecność insektów i gryzoni może spowodować ciężkie schorzenia. Szczury i myszy przenoszą liczne bakterie i inne szkodliwe dla człowieka drobnoustroje. Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników mogących zagrozić zdrowiu ludzi. Nasi specjaliści zajmują się dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. DDD Usługi kierujemy głównie do dużych klientów biznesowych. Dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja dotyczy w różnym stopniu dużych przedsiębiorstw produkujących i przetwarzających żywność. Z usług DDD korzystają magazyny produktów spożywczych, zakłady przemysłowe, spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe restauracje, bary, stołówki. W naszej ofercie znajdują się m.in: Ozonowanie pomieszczeń https://dalmyt.com.pl/ozonowanie-pomieszczen/ Fumigacja gazowanie https://dalmyt.com.pl/fumigacja-gazowanie/ Dezynsekcja https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/ Dezodoryzacja https://dalmyt.com.pl/dezodoryzacja/ Deratyzacja https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/ Zamów usługi DDD tutaj https://dalmyt.com.pl/uslugi-ddd/

  • Historia naszej firmy sięga roku 1992. Pojawiliśmy się wówczas na rynku jako pierwsza profesjonalna firma cateringowa w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniających się standardów oraz prężnie działającej konkurencji, pozostaliśmy jednym z kluczowych liderów branży cateringowej. Od początku działania firmy, naszym celem jest przygotowywanie doskonałych potraw oraz tworzenie niezapomnianych przyjęć. Pomagają nam w tym wykwalifikowani kucharze, profesjonalni kelnerzy oraz kompetentni pracownicy biura. Czuwając nad najwyższą jakością potraw, współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Gwarantowana świeżość, pewne pochodzenie produktów oraz kunszt przygotowania pozwalają osiągnąć nam wyśmienity smak oraz nowatorski wygląd serwowanych potraw. To wszystko sprawia, że tworzymy prawdopodobnie najlepszy catering w Warszawie. Catering Warszawa https://party.com.pl/Agencja Cateringowa Party Sp.z o.o. ul.Rakowiecka 3602-532 Warszawa Catering prywatny https://party.com.pl/catering-prywatny/ Catering biznesowy https://party.com.pl/catering-biznesowy/ Catering codzienny https://party.com.pl/catering-codzienny-do-domu-warszawa/ Catering grill https://party.com.pl/catering-grill-warszawa/ Catering na chrzciny https://party.com.pl/catering-na-chrzciny-komunie-warszawa/ Catering eventowy https://party.com.pl/catering-na-imprezy-eventy-konferencje-warszawa/ Catering weselny https://party.com.pl/catering-na-wesele-warszawa/

  • Firma SUDA TRANSPORTT SPECJALISTYCZNY rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. Od tamtego czasu przez ponad 30 lat nieprzerwanie działa na rynku transportowym. Liczne grono stałych zleceniodawców oraz zadowolenie klientów są potwierdzeniem, że obrana strategia działania jest właściwa. Firma działa na terenie Warszawy i całego kraju. Transportuje ładunki o ciężarze od kilkudziesięciu kilogramów do kilkunastu ton. Firma świadczy usługi m.in: relokacja maszyn transport niskopodwoziowy transport HDS wózki widłowe – wynajem Mimo wypracowanych standardów do każdej usługi firma podchodzi indywidualnie. Firma jest otwarta na nowe wyzwania i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym przedsięwzięciom. Posiada ubezpieczenie OC działalności do 5 000 000 zł. Suda Transportt ul. Księcia Witolda 18 A04-492 WARSZAWAPOLSKA https://www.suda.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *