Zabytki w Warszawie

Wycieczka po Warszawie nie może obejść się bez zobaczenia kilku podstawowych punktów tego pięknego miasta. Są one interesujące zarówno dla Polaków jak i dla obcokrajowców, nawet nie tyle ze względu na historię danych miejsc, ale po prostu na ich urodę i możliwość ciekawego spędzenia czasu.

Tak więc oczywiście sztandarowym miejscem, którym pojawiają się tumy są Łazienki Królewskie. To wspaniały, wielohektarowy zielony teren, gdzie buszują wiewiórki i dumnie krocza pawie, w ogóle nie bojąc się odwiedzających ich turystów. Zobaczyć tutaj można przepiękne białe zabytkowe budowle, jak pozostałości po teatrze na wodzie, pałac na wodzie, oranżeria – długo by wymieniać. Jednak Łazienki to dopiero jedna z propozycji.

Co warto zobaczyć?

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Warszawy.

Inne zabytki w Warszawie to na przykład Zamek Królewski. Wiele osób pozostaje tylko przed jego wejściem, w cieniu kolumny Zygmunta, jednak naprawdę warto wejść do środka i wyobrazić sobie, że właśnie w tych salach żyli władcy naszego kraju, że po tym dziedzińcu przechadzali się wielmożni panowie.

Z pewnością warto tez przespacerować się wokół samego rynku, obejść mury obronne, zobaczyć pomnik małego żołnierza – to wszystko elementy wręcz kultowe w naszej stolicy. Podobnie jak cmentarz na Powązkach, gdzie pochowani są słynni rodacy. Również kultowy, aczkolwiek może nie zabytkowy, jest Pałac Kultury i Nauki. Za 20 zł wjeżdżamy na jego szczyt – 30-te piętro, i obserwujemy całą panoramę miasta. A jest na co popatrzeć. Zresztą w całej stolicy znajdziecie moc atrakcji, które sprawią, że wasza wycieczka będzie z pewnością niezapomniana.

Profesjonalne zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem www.agusinfo.com Przewodnik po Warszawie z licencją!